×
TR EN
Adana Ne Yapılır?
Adana Otelleri beldesinde neler yapılır? Gezilecek ve görülecek yerler, yapılacak etkinlikler. Ören yerleri, tarihi yerler, antika pazarı.

Adana'da Ne Yapılır?   

Adana’ya geldiğinizde öncelikle Seyhan ve Ceyhan Nehirleri’nin kenarında güzel bir yürüyüş yapmalısınız. İsterseniz piknik yapabilir ya da bisiklete de binebilirsiniz. Seyhan Nehri üzerinde rüzgâr sörfü ya da farklı su sporları yapabilirsiniz.   

Deniz kenarında güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Adana’nın yükseklerde pek çok yemyeşil yaylası var. Buralarda vakit geçirebilir, bol oksijenli güzel bir piknik ya da yürüyüş yapabilirsiniz.   

Pek çok köklü medeniyete ev sahipliği yapan Adana’da, hemen her köşede tarihi cami, han, hamam, çeşme ve köprü görebilirsiniz. Buraları ziyaret edebilirsiniz. Müzelere gidebilirsiniz.   

Adana’nın çoğu ilçesinde antik kent kalıntılarını görebiliriniz. Misis, Ayaş, Şar ve Anavarza gibi antik kentleri ziyaret edebilirsiniz.   

Adana merkezdeki çarşıda ya da tarihi çarşılarda gezebilir, fotoğraf çekebilir ve bolca alışveriş yapabilirsiniz.
Eğer zamanını denk getirebilirsiniz, artık dünyaca ünlü olan Altın Koza Film Festivali’ne katılabilirsiniz.
Akşamları Vali Yolu’nda güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Gün içinde Adana’nın kebabını ve diğer yöresel yemeklerini tadabilirsiniz. Akşam yemekten sonra eğlence mekânlarında vakit geçirebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Adana Otelleri
4.3
Fırsat Detayı

Balayı Çiftlerine Özel
Oda süslemesi
Odaya günlük gazete servisi

Adana-Seyhan
Şehrin merkezinde, Adana'nın Tepebağ semtinde yer alan bu tarihi otel, Seyhan Nehri manzaralıdır. Geleneksel Türk...