×
TR EN
Afyon Ne Alınır?

Afyon; Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu kesiminde yer alan Afyon, tarihte birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış. Hititler, Frigler, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi birçok köklü medeniyetin izlerini taşır Afyon.

Afyon'dan Ne Alınır?   

Afyon’a geldiğinizde alışverişe öncelikle yiyecekten başlamalısınız. Afyon’a özgü sucuk, kaymak ve lokumdan satın alabilirsiniz. Kaymaklı lokum ve kaymaklı şekeri alabilirsiniz. Eğer kısa bir yolculuk yapacaksanız Afyon’un ekmek kadayıfından, patatesli ekmeğinden, bükmesinden ve ağzı açık denilen böreğinden de alabilirsiniz.   

Afyon’un kökboyalı kilimleri ve Dazkırı ilçesinin de ipek kilimleri meşhur. İsterseniz bu kilimlerden satın alabilirsiniz. El dokuması olanlar da var.   

İsterseniz çarşıda ve mağazalarda hediyelik eşyalar, süs eşyaları, takılar ve yöreye özgü figürler bulabilirsiniz. çarşı çullama köfte, Özbek pilavı, sakala çarpan çorbası, sulu köfte, sırt dolması, ilibada dolması da keçeden yapılmış pek çok ürün görebilirsiniz. Tekstil ürünlerinden kıyafete, işlemeli ve dantelli örtülere kadar pek çok ürün satın alabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat Aralığı
Filtre
Afyon Otelleri