Ağva Ne Yapılır?

Ağva beldesinde neler yapılır? Gezilecek ve görülecek yerler, yapılacak etkinlikler. Ören yerleri, tarihi yerler, antika pazarı.

Ağva

Ağva'da Ne Yapılır?   

Ağva’ya gelip de ne yapılır diye düşünmeyin. Bu doğa harikası beldede yapacağınız o kadar çok aktivite var ki…. Ağva’ya nehir boyu kano veya deniz bisikleti ile gezinti yapılabilir ve balık tutabilirsiniz. Ağva’da yürüyüş için çok elverişli Kilimli ve Kadırga koylarını değerlendirmek de farklı bir alternatif olabilir.    

Şile’de ise Kale bölgesi ve de Şile içinde veya sahilinde kafe ve restoranlarda denize karşı keyif yapabilirsiniz.
Ağva’da bisiklet kiralayabilir, Karadeniz’e akan çayları seyrederek koylara ulaşabilirsiniz. Saat başı tekne turunun düzenlendiği Ağva’da, Kilim Koyu ve Gelin Kayası mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında.
Balık Tutmak   

Ağva, iki nehrin arasında kalmasından dolayı balık bolluğunun yaşandığı yerlerden biri. İsterseniz nehirde, isterseniz denizde balık avlayarak gününüzü en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Ağva’ya gelirken yanınıza oltanızı almanızı tavsiye ederiz.


ATV Safari
   

Ağva’da her türlü hava şartında düzenlenen ATV safari turları, maceraperestlerin ilgisini çekebilir. ATV sürüş alanları ile ilgili dere kenarında bulunan restoranlardan bilgi alabilirsiniz.

Bisiklet
   

Ağva’nın eşsiz doğasında bisikletinizle geziler yapabilir, çevredeki koruları, şelaleleri ve mağaraları keşfedebilirsiniz. Eğer bisikletinizi yanınızda getirmediyseniz çevreden bisiklet kiralamak için ve gezi parkurları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tekne Turlar: Ağva'da düzenlenen tekne turlarına katılarak Kilimli Koyu'nu ziyaret edebilir, nehir gezintisi yapabilirsiniz.