Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×
Akdeniz Rehberi

Akdeniz Bölgesi, Türkiye’nin güney sahilleri boylu boyunca uzanan, turizmin, tarihin ve doğanın bir araya geldiği bir bölgedir. Verimli toprakları, narenciye bahçeleri, seraları ve de Toros Dağları’nın yöreye taşıdığı iklim özellikleriyle yaşanası bir yöredir.
Tarihte birçok uygarlık bu bölgede iz bırakırken bölgenin doğasının etkisinde kalmışlar ve bu etki bugün de fark yaratan özellikleriyle dünyanın her yerinden ilgi çekmeye devam etmektedir.

Arap gezgin İbn Battuta Antalya’dan şöyle bahsetmiştir:
“Kent halkı, ırk ve dinlerine göre ayrı ayrı mahallelere yerleşmişler. Hıristiyan tüccarlar Mina adıyla anılan mahallede otururlar. Rumlar başka bir mahallede kendi başlarına otururlar. Onların bulundukları yer de bir surla çevrili. Yahudilerin de yine kendilerine ait, surla çevrili bir mahallesi vardır. Müslüman ahaliye gelince, bunlar asıl büyük şehirlerde yaşamaktadırlar. Burası bir Cuma mescidi ve medrese ile birçok hamamı, zengin ve tertipli büyük çarşıları ihtiva etmektedir. Şehrin çevresini, yukarıda kaydettiğimiz bütün mahalleleri de içine alan büyük bir sur kuşatır.” Bu pek tabii ki o devrin Antalya’sıdır. Şimdi Antalya turizm ve kültürle birleşmiş güneyin örnek illerindendir.

Görülmesi gereken yerler?
Kaleiçi’nde hem gezi hem yemek hem de alışveriş, Kesik Minare yada biraz dışında Kurşunlu ile Düden Şelalesi ve Karain Mağarası, Phaselis antik kenti, Aspendos Tiyatrosu, Perge, Antalya Müzesi, Saklıkent ve de Konyaaltı ile Lara Plajları, Beycik Dağı ve köyü, Çıralı, Adrasan, Olimpos, Demre, Kaş, Kalkan, Patara yolunuzun düşmesi gereken yerler.

Akdeniz Bölgesi, Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Anadolu’nun güneyinde Akdeniz kıyısı boyunca uzanır. Genişliği 120-180 km arasında değişir. Batı ve kuzey batısında Ege Bölgesi, kuzeyinde İç Anadolu Bölgesi, doğusunda Güneydoğu Anadolu Bölgesi, güneyinde ise Akdeniz bulunur. Güneydoğudan Suriye ile komşudur. Türkiye’nin başka bölgelerinde olduğu gibi Akdeniz Bölgesi’nde de bölge sınırları ile yönetim birimleri olan illerin sınırları tümüyle çakışmaz. Akdeniz Bölgesi sınırları içerisindeki iller şunlardır:

Adana, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Mersin
Kahramanmaraş (Afşin ve Elbistan ilçeleri hariç)
Konya’nın Bozkır, Halkapınar, Yalıhüyük, Ahırlı, Seydişehir ve Derebucak ilçeleri
Karaman'ın merkez ilçe ve Ayrancı ilçelerinin bazı bölümleri
AfyonKarahisar’ın Başmakçı, Dinar ve Dazkırı ilçeleri
Muğla'nın Marmaris-Aksaz, Köyceğiz, Ortaca ,Dalaman ve Fethiye ilçesi
Denizli'nin Acıpayam, Çameli, Bozkurt, Beyağaç ilçeleri
Gaziantep'in İslahiye, Nurdağı ilçeleri, Kilis

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.text}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayı
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}}
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor