×
TR EN
Antalya Kaleiçi Ne Alınır?

Tarihte Antalya’nın merkezi olan Kaleiçi, bugün de önemini yitirmiş değil. Tarihi, denizi, doğası ve güzellikleri ile hala tatilcilerin tercihi olan belde, Kaleiçi otellerinin sundukları konfor ve kalite ile de ön planda.

Antalya Kaleiçi Ne Alınır?   

Antalya’da tarihi Kaleiçi denilen bölgede, yöre halkının el emeği olan çok sayıda eşyaya rastlayabilirsiniz. Yörüklerin el dokuması halı ve kilimlerini bulabilirsiniz. Üstelik bu halı ve kilimler dünyaca ünlü ve çok sayıda alıcısı var. Neden sizin evinizi de güzel bir el dokuma kilim süslemesin?   

Çarşılarda ise çok sayıda yöreye özgü eşya ya da evinizi süsleyecek bir magnet bulabilirsiniz. Bunların dışında el yapımı süs eşyaları ya da takılar edinebilirsiniz. Hatta ve hatta Antalya’ya kadar gelmişken çarşıdan özel olarak aromalandırılmış ve kırk yıl hatırı olan, Türk kültürünü yansıtan kuru kahvelerden belki de paket paket alabilirsiniz. Yasemin aromalı, kakuleli, damla sakızlı, çikolatalı, fındıklı, bademli gibi pek çok aromayla lezzetlendirilmiş kuru kahveler bulabilirsiniz.   

Her pazar Kemer’de kurulan pazarda organik sebze ve meyvelerin dışında çok sayıda tekstil ürünü ve kıyafet bulabilirsiniz. Her cuma Kumluca beldesinde kurulan pazarda ise organik sebze ve meyvelerin dışında, süt ve süt ürünleri ya da taze balık ürünleri bulabilirsiniz.  

Antalya’ya gitmişken hemen her ilçesinde bulabileceğiniz ev yapımı ve beldeye özgü ürünlerden yapılmış reçellerden de mutlaka almalısınız. Turunç reçeli, bergamot reçeli, patlıcan reçeli, portakal reçeli bu tatlardan sadece birkaçı.

Daha fazla
×
Fiyat Aralığı
Filtre
Antalya Kaleiçi Otelleri
4.2
Antalya Kaleiçi (Merkeze 5M)
Ev sahibi Aziz Bey, altı konaktan oluşan Tuvana Hotel’i; her detayıyla uğraşarak, antika eşyalarını restore ederek...
5.0
Antalya Kaleiçi
Kauçuk Otel; Antalya’nın göbeğinde, Eski Kent (Kaleiçi) bölgesinde yer alan Kauçuk Hotel, restore edilmiş 2 tarihi...
0 TL Rezerve Et
4.3
Antalya Kaleiçi
Minyon Hotel; 200 yıllık tarihi ile geçmişin izlerini günümüze taşıyan, Baltacı Konak olarak da bilinen tarihi...