Istanbul Beşiktaş Gezilecek Yerler

Istanbul Beşiktaş beldesinde gezilecek ve görülecek yerler, tarihi mekanlar, restoranları ve küçük otelleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Istanbul Beşiktaş

Beşiktaş'ta Nereye Gidilir?
    İstanbul gibi bir şehre geldiğinizde gezecek o kadar çok yeriniz var ki… Öncelikle Boğaz manzarası eşliğinde deniz kenarında bir yürüyüş yapmalısınız.
    Beşiktaş’ta ise yine pek çok yer sizi bekliyor. Dolmabahçe, Yıldız ve Çırağan gibi sarayları gezebilirsiniz. Yıldız Sarayı Müzesi’ne gidebilir, Ihlamur Kasrı’nı gezebilirsiniz.
    Jale Kuşhan Balmumu Müzesi, Aşiyan Müzesi, Saray Koleksiyonları Müzesi, Deniz Müzesi ve Resim ve Heykel Müzesi’ni gezebilirsiniz.
    Şehrin kalabalığından biraz uzaklaşıp nefes almak isterseniz muhteşem korular sizi bekliyor. Yıldız Korusu, Naile Sultan Korusu, Bebek Parkı, Ulus Parkı ve Maçka Demokrasi Parkı’nı gezebilirsiniz.
    Eğer vaktiniz varsa İstanbul’un, Beşiktaş yakınlarındaki diğer semtlerini de gezebilirsiniz. Ortaköy, Bebek, Levent, Kuruçeşme ve Etiler’e gidebilirsiniz. İsterseniz tarihi camileri gezebilirsiniz. Ortaköy Camii, Bebek Camii, Dolmabahçe Camii bunlardan birkaçı.