Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×

Bahar aylarında ziyaret edilmesi gereken en iyi 5 destinasyon

Bahar; sıcak hava, muhteşem güneş ve içimizi ısıtan sıcaklık anlamına geliyor. Eğer yılbaşı ve sömestr tatilinin ardından eşinizle şöyle biraz uzaklara kaçmak istiyorsanız biraz fantastik biraz da tarihin gizemini barındıran rotalara yönelmekte fayda var.

Hava sıcaklıkları artmış olabilir, ama bikini giyecek kadar da değil! Sezonda yüksek olan otel ve bilet fiyatlarını da arkamızda bırakarak güzel bir bahar tatili yapabiliriz. Gündüz sıcak ve güzel olabilir, ama akşamları üzerinize hırkanızı almaya hazır olun ve önerilerimize kulak verin. Birisi -bence hepsi- mutlaka size göre!

Ağva İlk önerimiz öyle çok da uzaklara gitmeden, bir hafta sonu bile sizi yenileyecek bir tatil önerisi. Evet, Ağva bir klasiktir belki, ama inanın o yeni çiçeklenen ağaçlarla kaplı yollarda sevgilinizle yürümek size iyi gelecek. Belki muhteşem plaj partileri yok, ama ilkbaharın sesini duymak ve içimizde enerjisini hissetmek için o kadar gürültüye de gerek yok!

Safranbolu Otantik ve tarihin sırlarını saklayan o büyüleyici atmosferi ile Safranbolu, tam da baharın ilk ışıklarını karşılayacağınız yer! Daha ilçeye girdiğiniz andan itibaren sizi saran gizem, odanızda dolabın kapağını açtığınızda bile yanınızda olacak ve inanın o taş kaldırımlı dar sokakların anlatacak pek çok hikâyesi var.

Şirince Bu adı gibi şirin köye gidip o muhteşem şaraplarından tadarken sevgilinizle aşkınızı alevlendirmek de hiç fena olmaz! Hem eğlenecek hem de romantizmin zirvesine çıkacaksınız. Yörenin üzümlerinden yapılan oldukça lezzetli şaraplar ve köyün lezzetli yemekleri de yanınızda olacak. Bozulmamış doğası ve tarihi ile Şirince’de gündüz ve gece farklı güzel.

Abant Gölün büyülü güzelliği, ağaçların yeni yeni çiçeklenen rengârenk dalları ve Abant’ın o romantik atmosferi… Doğanın kucağında gevşeyeceğiniz, gün boyu yürüyüşler ve bisiklet turlarıyla ya da göl kenarında küçük pikniklerle vakit geçirirken akşamın serinliğinde otelinizdeki şöminenin başında şarabınızı yudumlayacağınız bir bahar tatili. İlişkinize biraz romantizm katmak ya da biraz olsun her şeyden uzaklaşıp kafa dinlemek için ideal.

Amasra Bartın’da denize doğru uzanan bir burun ve burnun iki tarafında liman görevi yapan iki koy… Küçük adaları ve muhteşem manzarası ile eşsiz bir güzelliğe sahip Amasra. Tarihinin ve kültürünün yanında denizi ve doğası ile gerçekten bambaşka. Hem arkadaş grubunuzla eğlenceli bir tatil, hem de sevdiceğinizle romantik ve baş başa bir kaçamak için ideal. Hele ki İstanbul’a bu kadar yakınken gitmemek olmaz zaten.