Bodrum Akyarlar Rehberi

Bodrum Akyarlar Tatil Rehberi: Gezilecek yerler, ne yenir, ne alınır, nasıl gidilir, plajlar, gece hayatı ve eğlence mekanları hakkında bilgiler.

Bodrum Akyarlar

Bodrum Akyarlar

Eski bir balıkçı köyü olan ve son yıllara karda geçimini balıkçılık ve süngercilik ile sağlayan küçük bir belde olan Akyarlar, son yıllarda giderek artan bir turizm potansiyeline sahip Bodrum’un beldesi. Üstelik Bodrum Yarımadası’nın da en keyifli tatil mekânlarından biri.    

Akyarlar bugün harika bir kumsala ve berrak bir denize sahip, Muğla Bodrum’a bağlı bir tatil köyü. Bodrum merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alıyor.  Eski adıyla Arhialla olarak bilinen Akyarlar, bugün ülkemizin önemli sörf merkezlerinden biri haline gelmiş.   

Akyarlar eski bir Rum köyü. Bugün ise Rumlar, İstanköy Adası’nda yaşıyor. Bugün eski balıkçı teknelerinin yerini Akyarlar’da tur tekneleri almış olsa da beldede, o eski havayı hala bulabiliyorsunuz.    

Akyarlar’ın iklimi Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin iklim özelliklerini yansıtıyor. Yaz mevsimi, diğer bölgelere nazaran, oldukça uzun sürdüğü için tatil sezonu da uzuyor Akyarlar’da.    

Akyarlar, neredeyse yarımadanın en güzel denizine ve plajına sahip diyebiliriz. Özellikle Karakum Plajı ise temiz ve berrak deniziyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Akyarlar da isterseniz bolca güneşlenip yüzebilir, isterseniz balık tutabilir, isterseniz de rüzgâr sörfü yapabilirsiniz.   

Akyarlar son yıllarda giderek artan bir turizm potansiyeline sahip. Her yıl yerli ve yabancı çok sayıda turisti ağırlıyor. Akyarlar otellerinin sayısı da her geçen yıl giderek artıyor. Bodrum Akyarlar otelleri genellikle deniz kenarında ya da denizden biraz daha iç kesimlerde konumlanmışlar. Bazı Akyarlar butik otelleri yılın her dönemi hizmete açıkken bazıları yaz tatil sezonunun başlaması ile hizmete açılıyor.  

Akyarlar otelleri arasında zevkinize ve bütçenize uygun oteller mutlaka bulacaksınız. Çok lüks Akyarlar otellerinin yanı sıra Akyarlar butik ve küçük otelleri ya da pansiyonlarını da tercih edebilirsiniz. Bazı Akyarlar otellerinin kendilerine ait yüzme havuzları da var. Dolayısıyla çocuklu aileler için de uygun tatil olanaklarına sahipler.   

Akyarlar butik otellerinde konakladığınızda su sporları ile de ilgilenebilirsiniz. Çünkü Bodrum Akyarlar’ın denizi pek çok su sporu için oldukça elverişli. Bazı Bodrum Akyarlar otelleri ise eski Rum evlerinin restore edilmesi ile otele dönüştürülmüş. Tarihi ve otantik havalarını hala koruyorlar.   

Bodrum Akyarlar otel fiyatları ise konakladığınız otelin kalitesine, sunduğu hizmete ve döneme göre farklılık gösteriyor. Yaz mevsiminde fiyatlar biraz artarken özellikle eylül ve ekim aylarında daha uygun fiyatlar olabiliyor. Ama Akyarlar’da her kesimden turistin bütçesine uygun bir Bodrum Akyarlar oteli mutlaka var.   

Siz de planladığınız bir Bodrum Akyarlar tatili için sitemizi inceleyerek Akyarlar otelleri, Akyarlar otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller…

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.