Bodrum Gümüşlük Gezilecek Yerler

Bodrum Gümüşlük beldesinde gezilecek ve görülecek yerler, tarihi mekanlar, restoranları ve küçük otelleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bodrum Gümüşlük

Gümüşlük'te Nereye Gidilir?   

Mindos Antik Kenti kalıntılarının üzerine kurulu bir belde olan Gümüşlük’e geldiğinizde görmeniz gereken o karda çok yer var ki…   

Gümüşlük’te görülecek yerlerin başında Tavşan Adası geliyor. Tarihi Kral yolu denen ve Mindos Kenti’nin kalıntıları olan taşların üzerinden yürüyerek ulaşabileceğiniz Tavşan Adası muhteşem bir yer. Bu taşlar Helenistik Dönem’den ve Roma Dönemi’nden günümüze kadar ulaşmış eserler. Adanın güney tarafında kalan doğal plajda ise mutlaka denize girmelisiniz. Tavşan Adası’na gelirken Peksimet Boğazı denen yeri de geçip görmüş olacaksınız. Hatta yel değirmenlerinin olduğu bir tepeyi de görebilirsiniz.   

Gümüşlük Yalı’da vakit geçirebilir, gezebilir hatta ister kahvaltı isterseniz de öğle yemeği öğününüzü muhteşem maviliklere karşı yiyebilirsiniz.   

Bodrum merkeze giderek orada vakit geçirebilirsiniz. Bodrum Çarşısı’nı, Bodrum Kalesi’ni ve Sualtı Arkeolojisi Müzesi’ni gezebilirsiniz.   

Gümüşlük Çarşısı’na gidebilir, orada vakit geçirebilirsiniz. Gümüşlük sokaklarında yürüyüş yapabilirsiniz.

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.