Bodrum Gündoğan Rehberi

Bodrum Gündoğan Tatil Rehberi: Gezilecek yerler, ne yenir, ne alınır, nasıl gidilir, plajlar, gece hayatı ve eğlence mekanları hakkında bilgiler.

Bodrum Gündoğan

Eski adı “güneşin doğuşu” olan Farilya, Bodrum Gündoğan, gerçekten de Bodrum Yarımadası’nda güneşin en güzel doğduğu yerlerden biri. Son yıllarda ünü giderek artan bir tatil beldesi Gündoğan. Bodrum merkeze yaklaşık 20 - 25 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Eskiden yerli tatilcilerin gözde tatil beldelerinden biri iken son yıllarda yabancı turistlerin de ilgisini çekmeye başlamış.   

Gündoğan, eskiden balıkçılık, narenciyecilik, zeytincilik ve sünger avcılığı ile geçinen küçük bir kasaba iken giderek artan bir turizm potansiyeli ile geçim kaynaklarının başta geleni turizm olmuş. Bugünlerde oldukça popüler bir tatil merkezi. Tatilciler için her türlü imkân da var Gündoğan’da. Ancak hala balıkçı teknelerini limanda görebilirsiniz. Turizm ön planda da olsa hala balıkçılık yapan yerli halk ve esnaf, oldukça güler yüzlü ve sıcak.    

Gündoğan, Bodrum’un diğer ünlü tatil beldeleri Yalıkavak ve Türkbükü arasındaki yolun üzerinde yer alır. Bu yoldan Gündoğan’a ulaşırken çok sayıda tarihi eser, cami ve kilise ya da kalıntıları da görebilirsiniz. Bunlar, bölgenin eski bir geçmişi olduğunun da kanıtıdır aynı zamanda. Bugün Gündoğan’da, burada yaşayan ilk halk olan Lelegler’e ait çok sayıda kaya mezarı bulunur.    

Gündoğan Plajı, Bodrum Yarımadası’nın en uzun plajlarından biri. Sahil kenarı boyunca yer alan mandalina, limon ve narenciye ağaçları muhteşem görüntüleri ve kokuları ile güneşlenirken size eşlik ediyorlar. Yarımadada bulunan, tatil için en ideal plajlardan. Henüz insan elinin pek bozmadığı güzelliklerini hala koruyor. Genellikle de mandalina bahçeleri ile ünlü bir belde.   

Gündoğan, Bodrum’un kalabalık ve eğlenceli hayatından biraz daha uzakta ve sakin, doğayla iç içe bir tatil sunuyor. Doğanın güzelliklerinin yanı sıra hem deniz ve güneşi içinize çekerek tatilin tadına varıyorsunuz, hem de tarihle iç içe bir tatil geçiriyorsunuz. Biraz eğlenmek de isterseniz Bodrum, hemen yanı başınızda.   

Bodrum Gündoğan’da konaklama tesislerinin sayısı, diğer tatil beldelerine göre biraz az. Yapılaşma henüz çok başlamamış, insan eli pek değmemiş. Ancak beldede yaşayan halkın açmış olduğu Gündoğan otelleri var tabii ki de. Gündoğan butik otelleri genellikle denizin hemen kenarında yer alıyor. Denizin biraz gerisinde bulunan Gündoğan otelleri de bulabilirsiniz. Çoğu Gündoğan otelinin kendilerine ait plajının yanı sıra yüzme havuzları da mevcut. Dolayısıyla çocuklu aileler için de güzel ve rahat bir tatil olanağı sunuyorlar.    

Gündoğan otelleri, genellikle butik ve küçük otel tarzında hizmet veriyorlar. Denize yakın olmanın yanı sıra yemyeşil bir doğanın içinde konumlanmışlar. Bazı Gündoğan otelleri yılın her dönemi hizmete açıkken, bazıları yaz tatil sezonunun başladığı nisan- mayıs aylarında hizmete açılıyorlar. Genellikle oda kahvaltı hizmet sunuyorlar; ama restoranlarında günün her saati her türlü lezzetli yemeği bulabilirsiniz.    

Gündoğan otelleri günümüz modern imkânlarının hemen hepsine sahipler. Odaları da oldukça modern döşenmiş. Pencereniz muhteşem deniz ve yemyeşil doğa manzarasına bakıyor. Bu manzaraya karşı uyumak ya da sabahın ilk ışıklarıyla birlikte mavinin her tonunu kucaklamak bambaşka bir duygu olacaktır.   

Gündoğan otel fiyatları ise misafirlerine uygun seçenekler sunuyor. yaz aylarında konaklamak isterseniz fiyatlarda biraz artış olabiliyor. Ama Gündoğan butik otellerinin ve pansiyonlarının fiyatları genellikle uygun. kış aylarında açık olan Gündoğan otellerinin ise bu aylarda fiyat seçenekleri oldukça uygun. Sitemizi inceleyerek Gündoğan otellerini, Gündoğan otel fiyatlarını, uygun fiyat seçeneklerini ve rezervasyon olanaklarını öğrenebilirsiniz. Yaz aylarında gidecekseniz rezervasyon yaptırmayı unutmayın. İyi tatiller…

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.