×
TR EN
Bodrum Türkbükü Gezilecek Yerler

Bodrum Türkbükü Otelleri; Türkbükü Eskiden iki farklı köy olan Gündoğan’a bağlı Türkbükü ve Gölköy’ün, 1999 yılında birleşmesi ile Göltürkbükü adını alan belde, Bodrum’un en ünlü tati

Bodrum Türkbükü'nde Nereye Gidilir?   

Türkbükü tepelerinde Antik çağlarda Likyalılardan kalma pek çok sur, iki adet kale, kaya mezarları, ilginç mağaralar ve sütunlar var. Tarihe biraz ilginiz varsa buraları gezebilirsiniz. Türkbükü sokaklarında biraz yürüyüş yapabilir, Bodrum evlerinin mimarisini ve Türkbükü’nün dar sokaklarını fotoğraflayabilirsiniz.   

Gölköy’e adını veren gölü görmeye gidebilir, göl kenarında yürüyüş yapabilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Bu göl içinde çok sayıda hayvan ve bitki türünü de barındırıyor. Gölün kenarındaki palmiye türü olan ve Phoenix olarak adlandırılan palmiye ağaçlarının en belirgin özellikleri ise yanmamaları. Bu ağaç türü dünyada sadece Girit’te ve ülkemizde yetişiyor. Bizce görmeye değer bir güzellik.   

Bölgenin yakınlarında bulunan Bodrum ve Milas gibi yerler çok sayıda tarihi esere sahip beldeler. İsterseniz Bodrum merkeze giderek Bodrum Kalesi’ni, Bodrum Sualtı Arkeolojisi Müzesi’ni, antik tiyatroyu ve Mindos Kapısı’nı ve kalıntılarını, sütunlarını görebilirsiniz.    

Milas’a giderek Gümüşkesen mezar anıtını, kaya mezarlarını, günümüze kadar sadece 16 sütunu ayakta kalabilen Zeus Euromos Anıtı’nı, Bargilya kenti kalıntılarını görebilirsiniz. Milas’ta bölgeyi keşif yürüyüşüne çıkabilirsiniz.   

Tekne turlarına katılarak civardaki irili ufaklı adaları görebilir ya da biraz daha açıklardaki Badem Adası’na gidebilirsiniz.

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat Aralığı
Filtre
Bodrum Türkbükü Otelleri
4.0
Bodrum Türkbükü
“Deniz kestanesi” anlamına gelen Capri adalı Il Riccio , yeni konsepti Il Riccio Beach House ile Bodrum ’da...
0 TL Rezerve Et
4.0
Bodrum Türkbükü
Editör tarafından ziyaret edilmiş ve henüz yorum yazısı eklenmemiştir. Otel Tanıtım Metni: Tatile çıktığınızda...
4.7
Bodrum Türkbükü
Türkbükü Koyu'nda, hemen deniz kenarında yer alan bu beyaz badanalı Bodrum evleri; gündüzleri plaj, geceleri ise...
4.7
Bodrum Türkbükü
Bodrum, Türkbükü’nde denize sıfır konumuyla 6,000 m2 alan üzerinde doğa ve çevreye özenle korunarak kurulmuş olan...