×
TR EN
Bodrum Yalıkavak Rehberi, Bodrum Yalıkavak Hakkında

Bodrum Yalıkavak Otelleri; Bodrum yarımadasının kuzeybatı tarafında yer alan Yalıkavak, Bodrum merkeze yaklaşık 20 km. uzaklıkta bulunan ünlü bir tatil beldesi. Bodrum denince akla gelen yel değirmenleri, çok rüzgârlı

Bodrum Yalıkavak   

Her daim esen ılık rüzgarı, masmavi denizi, muhteşem manzarası, zeytin ve mandalina ağaçları ile çevrili doğası, mandalina kokulu sokakları ile Yalıkavak, Bodrum merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bir tatil beldesi.   

Yalıkavak’ta sizi bu güzel ve maviyle yeşilin iç içe olduğu manzaranın dışında bir de tepelerdeki yel değirmenleri karşılıyor. Bölgede çok fazla rüzgar olduğu için, yel değirmenleri en iyi Yalıkavak’ta gözlemleyebilirsiniz.   

Yalıkavak, Bodrum Yarımadası’nın kuzeydoğusunda yer alan, önceleri süngercilikle uğraşan bir belde. hatta en iyi süngercilerin de buradan çıktığı söylenir. son yıllarda ise Yalıkavak’ın en önemli ekonomik faaliyeti turizm. Belde ve yarımada giderek artan bir turizm potansiyeline sahip. Neredeyse yılın her dönemi Yalıkavak, çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.    

Yalıkavak’ın tarihi neredeyse M.Ö. 2000’li yıllara kadar gidiyor. Beldenin ilk yerli halkının Lelegler olduğu biliniyor. Bugün bile Yalıkavak ve civarında Leleglerden kalma çok sayıda tarihi kalıntı, kaya mezarı ve sur görebilirsiniz.    

Yarımadanın en gelişmiş tatil beldelerinden biri olan Yalıkavak’ta son yıllarda konaklama tesislerinin sayısı da artmaya başladı. Hemen her yıl yeni konaklama tesisleri açılıyor. Yalıkavak’ta farklı tür ve kategoride pek çok tesis var. lüks tatil otellerinin yanında butik ve küçük otellere, apart otelden pansiyona kadar pek çok Yalıkavak oteli bulabilirsiniz.   

Yalıkavak otelleri deniz kenarında ya da denizin biraz gerisindeki tepelerde, yamaçlarda konumlanmışlar. Denizin gerisindeki Yalıkavak otelleri mandalina bahçeleri arasında yer alıyor. Sabah mis gibi narenciye kokusuyla uyanıyorsunuz. Yalıkavak otelleri estetik ve tarihi mimarileri ile de göz dolduruyor. Yalıkavak otellerinin hemen hepsinin kendine ait plajı ve yüzme havuzu da var. Çocuklu aileler de güvenle ve konforla tatil yapabilirler Yalıkavak’ta.    

Yalıkavak otellerinin hangisinde konaklarsanız konaklayın ya yemyeşil ya da masmavi harka bir manzaraya sahip olacaksınız. Yalıkavak butik otellerinin ise işletmecileri genelde aileler. Dolayısıyla dostunuzun evinde misafirmiş gibi ağırlanıyorsunuz. Hatta orada yeni dostlar da ediniyorsunuz.    

Yalıkavak otelleri genellikle yaz tatil sezonunun başlaması ile hizmete açılıyorlar ve hemen hemen kasım ayına kadar da açıklar. Bazı Yalıkavak otelleri ise yılın her dönemi hizmete açık. Genellikle oda kahvaltı tarzında çalışıyorlar. Ancak Yalıkavak otellerinin restoranlarında günün her saati pek çok lezzetli yemeğin tadına bakma fırsatınız var.   

Yalıkavak otel fiyatları ise Bodrum Yarımadası’ndaki her tatil bölgesinde olduğu gibi, dönemsel olarak farklılıklar gösterebiliyor. Kış aylarında fiyatlar biraz daha uygunken, yaz aylarında Yalıkavak otel fiyatları artış gösterebiliyor.    

Yalıkavak otel fiyatları konakladığınız tesisin kalitesine göre de değişebiliyor. Yalıkavak butik otelleri ve pansiyonları ise daha uygun fiyatlara sahip. sonbahar ve kış aylarında düşen fiyatları ile Yalıkavak otelleri her daim misafirlerini ağırlıyor.   

Sitemizi inceleyerek Yalıkavak otellerini, Yalıkavak otel fiyatlarını, uygun fiyat seçeneklerini ve rezervasyon olanaklarını görebilirsiniz.

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.

Daha fazla
×
Fiyat Aralığı
Filtre
Bodrum Yalıkavak Otelleri
4.0
Bodrum Yalıkavak (Merkeze 900M)
Yalıkavak , Bodrum ’da, Küçük, Romantik, Sakin bir Otel: 4reasons hotel+bistro Bodrum yarımadasının en iyi...
0 TL Rezerve Et
4.7
Bodrum Yalıkavak
Yalıkavak şehir merkezine sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer alan otel; 4000 m2 yemyeşil alanda,...
4.0
Bodrum Yalıkavak
Mimarisinde 70’lerden esinlenilen Boho, eşsiz deniz manzaralı ve beş odalı küçük bir otel. Yalıkavak’ta merkezi bir...
0 TL Rezerve Et
Bodrum Yalıkavak
La Brezza Yalıkavak, tüm odaları deniz manzaralı 8 standart, 4 delüks odasıyla ve kendine özel plajıyla, plajında...
0 TL Rezerve Et
4.3
Bodrum Yalıkavak
Dünyaca ünlü yorum sitesi Trip Advisor Travelers’ Choice 2012, 2013, 2014 ve 2015 ödüllü Sandima 37 Hotel, Bodrum...
4.4
Bodrum Yalıkavak
Bodrum'un incisi Yalıkavak'ta, doğallık, zerafet ve minimalizmin buluştuğu, eski bir balıkçı köyü olan ‘’Tilkicik’’...
0 TL Rezerve Et