Istanbul Çatalca Rehberi

Istanbul Çatalca Tatil Rehberi: Gezilecek yerler, ne yenir, ne alınır, nasıl gidilir, plajlar, gece hayatı ve eğlence mekanları hakkında bilgiler.

Çatalca:

İstanbul’un batısında bulunan Çatalca ilçesi, İstanbul’un en büyük ilçesidir. Şehir merkezine uzaklığı ise 55 kilometredir. Çatalca’nın yaklaşık 100 kilometreyi aşan uzunlukta bir sahil şeridi vardır.
    Çatalca ilçesinin tarihi M.Ö. 2000’li yıllara karda uzanıyor. İstanbul gibi önemli bir şehrin batısında yer alması dolayısıyla stratejik olarak da önemli bir ilçedir. Dolayısıyla pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bölgeye yerleşen ilk halk Traklardır. İlçe, o zamandan beri önemli bir yerleşim merkezidir. İstanbul için önemli bir merkez ilçe konumunda olan Çatalca için Fatih Sultan Mehmet, “Bu şehri Allah’a emanet ettim.” demiştir.
    Çatalca ilçesi, Marmara Bölgesi’nde sanayi ve ekonominin en çok geliştiği yerdir. Bölgede ekonomik faaliyetler arasında sanayi, tarım ve kümes hayvancılığı ön plandadır. Bölgeye gelen turistlerin seyahat amacı bile genellikle iş önceliklidir. Bunun yanında Çatalca gezi parkları ve ormanları, bahçeleri ile İstanbul’dan çok da uzaklaşmadan hafta sonu kaçamakları yapacağınız bir belde.
    Çatalca ilçesi aynı zamanda çok sayıda tarihi esere ve doğal güzelliğe de ev sahipliği yapan bir ilçe. Denizi, plajları, yemyeşil ormanları, tarihi eserleri, camileri ile İstanbul’da keşfedilmeyi bekleyen bir mekân. Son yıllarda tüm bu özellikleri ile Çatalca, gittikçe artan bir turizm potansiyeline sahip.
    Çatalca’yı yıl boyunca çoğu iş amaçlı olmak üzere çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor. Dolayısıyla Çatalca otelleri de misafirlerini en güzel şekilde ağırlamak için gerekli tüm olanaklara sahipler. Çatalca otelleri genellikle şehir merkezinde konumlanmışlar. Şehir merkezinin biraz daha gerisinde, yemyeşil bahçelerin ve ormanların içerisinde konumlanmış Çatalca otelleri ise genellikle butik otel tarzında. Şehrin karmaşasından sıkılan insanların, kısa süreli de olsa yakınlarda bir kaçamak noktasıdır Çatalca butik otelleri.
    İlçenin merkezinde konumlanmış Çatalca otelleri ise genellikle şehir oteli tarzında hizmet veriyor. Yılın her dönemi hizmete açıklar. Özellikle iş seyahatleriniz için uygun olanaklara sahipler. Özel davetleriniz, toplantılarınız ve seminerleriniz için salonları mevcut.
    Çatalca otellerinin hemen hepsi ilçe merkezine yakınlar. Şehir içi ulaşımı kullanarak İstanbul’un merkezine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
    Çatalca otelleri, özellikle de Çatalca butik otelleri, genellikle bahar ve yaz aylarında rengârenk çiçeklerle ve yemyeşil ormanlık alanların arasında hafta sonu tatilleriniz için, size en güzel tatil ortamını sağlıyorlar.
    Çatalca otel fiyatları ise genellikle misafirlerin bütçesine uygun seçenekler olarak düzenlenmiş. Yılın her dönemi hizmete açık oldukları için dönemsel fiyat farklılıkları da yok. Siz de yakın zamanlarda bir hafta sonu için Çatalca planı yapacaksanız sitemizi inceleyerek Çatalca otellerini, Çatalca otel fiyatlarını, uygun fiyat seçeneklerini ve rezervasyon olanaklarını öğrenebilirsiniz.