Demre Ne Yapılır?

Demre beldesinde neler yapılır? Gezilecek ve görülecek yerler, yapılacak etkinlikler. Ören yerleri, tarihi yerler, antika pazarı.

Demre

Demre'de Ne Yapılır?
    Demre’ye geldiğinizde yapacağınız o kadar çok şey var ki … Demre tarihi, doğası, denizi ile pek çok etkinlik seçeneği sunuyor sizlere.
    Demre’de kaya mezarlarını, Noel Baba Kilise’ni, Myra Antik Kenti’ni, Andreake Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Myra Antik Kenti’nin yakınlarındaki Soura’yı ve oradaki Apollon Tapınağı’nı görmeyi de unutmayın.
    Tekne veya yat turuna katılıp gizli kalmış koyları ve mavilikleri keşfedebilirsiniz. Ya da yine tekne turlarına katılarak Finike’de Simena, Batık Şehir, Tersane ve Üçağız’ gezip görebilirsiniz. Batık şehir Kekova’ya gitmişken Kekova Adaları’nı da görmelisiniz.
    Demre’nin narenciye ağaçları ile kaplı, mis gibi kokan sokaklarında ve ormanlık alanlarında doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. İsterseniz kuş gözlemcileri için bulunmaz yerlerden biri olan Demre’de kuş gözlemciliği yapmayı deneyebilirsiniz.  
    Kekova, Demre ve Kaş civarında dalış yapabilirsiniz. Maviliklerin altında gizli kalmış dünyayı da keşfetmek hiç de fena olmaz.
    Balık restoranlarında gün batımına karşı, taze mevsim balıkları ile rakı balık keyfi yapabilirsiniz. Demre’de akşam ya da sabah güzel bir keşif yürüyüşü yapabilirsiniz, bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Demre merkezdeki mağazalardan ve tezgâhlardan alışveriş yapabilirsiniz.