×
TR EN
Didim Gezilecek Yerler

Didim; Uzunluğu 50 kilometreye varan sahili ile Aydın’a bağlı tatil beldesi Didim, her yıl yerli yabancı yüzlerce turisti ağırlayan Didim otellerinin kalitesi ve konforu ile de en çok tercih edilen beldeler arasında yer alıyor.

Didim'de Nereye Gidilir?   

Didim denizi ve doğal güzellikleri dışında tarihi zenginlikleri ile de ön planda olan bir ilçe. Dolayısıyla Didim’e geldiğinizde gezip görebileceğiniz çok sayıda yer var.  

Bunların başında gelen en önemli yer ise Apollon Tapınağı. Didim’e gelip de burayı görmeden dönmemelisiniz. Didyma Apollon Tapınağı, Antik Yunan ve Roma Döneminden günümüze ulaşmayı başarmış en ihtişamlı ve büyük tapınaklardan biridir. Boyutları ve planı benzersizdir. Zamanının en önemli kehanet merkezlerinden biridir.   

Didyma Antik Kenti’ni ve günümüze kadar ulaşmayı başarmış Helenistik Dönem ve Roma Dönemi kalıntılarını görebilirsiniz. Binlerce yıllık bu kalıntıların çoğu bozulmadan günümüze ulaşmıştır.    

Milet Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Milet Tiyatrosu’nu ve diğer kalıntıları görebilir ve fotoğraflayabilirsiniz. Bu tiyatro Yunan ve Roma dönemi eserlerinin en güzel örneklerinden biridir. Tiyatronun basamaklarını takip ederek arka taraftan limana ulaşabilirsiniz. Milet kentinin dört büyük limanından ayakta kalan ve günümüze ulaşan tek liman burası.     

En büyük tarihçilerden Heredot’un kitabında da bahsettiği Priene Antik Kenti’ne gidebilirsiniz. Bu kent antik çağın en güzel kentlerinden biri olarak bilinirmiş.   

Didim’in merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Bafa Gölü’ne ve Bafa Gölü Milli Parkı’na gidebilirsiniz. Önemli kuş alanlarından biri olan Bafa Gölü’nde hem kuşları gözlemleyebilir, hem göl civarında ve ormanlık alanda yürüyüş yapabilir hem de göl kenarındaki restoranlarda balık yiyebilirsiniz.   

Akbük’e gidebilirsiniz. Doğal ve tarihi güzellikleri ile göz dolduran bir yer Akbük. Burada bulunan ve Saplı Ada diye bilinen adayı ziyaret edebilirsiniz. M.Ö. yıllarda Ege’de meydana gelen bir yanardağ patlamasından sonra etrafa saçılan küllerin oluşturduğu bir yer şekli Saplı Ada. Hatta suların çekildiği zamanlarda adaya yürüyerek de ulaşabilirsiniz.    

Plajı ile ünlü Altınkum’a gidebilirsiniz. Akköy’ü ziyaret edebilir, sokaklarında gezerek bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Kuş gözlemciliği yapabilirsiniz.   

Söke’ye gidebilirsiniz. Başka bir tatil beldesi olan Söke’de de gezip alışveriş yapıp vakit geçirebilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Didim Otelleri
4.6
Didim
Didim Yat Kulübü, doğal güzelliklerinin yanında Ege’nin en güzel kıyılarına sahip, düşük nem oranıyla ünlü Didim’de...