Edirne Merkez Rehberi

Edirne Merkez Tatil Rehberi: Gezilecek yerler, ne yenir, ne alınır, nasıl gidilir, plajlar, gece hayatı ve eğlence mekanları hakkında bilgiler.

EDİRNE
Edirne her zaman kültür olaylarının yoğun yaşandığı bir kent olmuştur. Mimari yenilikler bu kentin yapılarıyla gelmiş; hat ve süsleme sanatının en güzel örnekleri burada verilmiş, çok sayıda medresesi yoğun tartışmalara tanık olmuş, tıp tarihine geçen ilk uygulamalar burada başlamıştır.
Kimliğini asıl Osmanlı döneminde bulan ve imparatorluğun ikinci kenti olan Edirne, kültürel mirasımızın en yoğun hissedildiği kentlerin başında gelir.
Edime, camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle ve özellikle de Muhteşem Selimiye ile ülkemize gelenleri ilk karşılayan ve bir sınır kenti olma özelliğini en iyi yansıtan kentimizdir.

Ne Yapılır?

Her yıl Haziran aylarında gerçekleşen Kırkpınar yağlı güreşleri seyredilir. Kaleiçi'ne gidin ve restore edilmiş güzel binaları gezin. Badem ezmesi ünlü olan Edirne'den mutlaka badem ezmesi alın. Bu alanda Keçecizade iyi bir seçim 0284 2252481

Nerede Yenir?

Edirne ciğercisi ve Ağa köşkü leziz yemekleri ile tercih edebileceğiniz yerler...

Ayrıca Pansiyon Rehberi.com adresine göz atabilirsiniz; http://www.pansiyonrehberi.com/