×
TR EN
Kazdağları Edremit Ne Yapılır?

Kaz Dağları eteklerinde kurulan, Balıkesir merkeze yaklaşık 85 km, Çanakkale’ye ise yaklaşık 90 km. uzaklıkta bulunan Edremit, bugün Balıkesir’in en büyük ilçesi. Edremit Körfezi sınırları içerisinde yer alan Altınoluk, Akçay gibi 

Edremit'te Ne Yapılır?
    Edremit’e geldiğinizde öncelikle Kaz Dağları’na gitmelisiniz. Kaz Dağları’nda doğa yürüyüşü yapabilirsiniz, bisiklete binebilirsiniz, kamp yapabilirsiniz, piknik yapabilirsiniz ve jeep safariye katılabilirsiniz.
    Kaz Dağları Milli Parkı’na gidebilirsiniz. Tertemiz ve bol oksijenli havayı içinize çekerek, tüm yılın yorgunluğunu toprağa vererek gezi sonrasında yenilendiğinizi hissedeceksiniz. Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen gezi güzergâhında Şahinderesi, Sarıkız ve İkizoluk Tepeleri, Kavurmacılar Köyü gibi pek çok tarihi ve turistik bölgeyi de görmüş oluyorsunuz. Milli Park’ın güney tarafında kalan Güre Kaplıcaları’nı da ziyaret edebilirsiniz.
    Akçay, Altınoluk ve Güre gibi diğer turistik bölgeleri gezebilir, buralarda denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.
    Edremit merkezdeki tarihi yerleri, camileri görebilirsiniz. Edremit çarşısından alışveriş yapabilirsiniz. Edremit’in altın kumlu plajlarında güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.
    Akçay’da ve Edremit’te düzenlenen günü birlik tekne turlarına katılabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Edremit Otelleri