×
TR EN
Eskişehir Ne Yapılır?

Eskişehir'de Ne Yapılır?
    Eskişehir’e geldiğinizde Porsuk Nehri’nin kenarında yaptığınız gezintiden sonra gondollarla bir nehir turu yapmalısınız. Sonrasında Adalar veya Doktorlar’da gezebilir, kafelerde bir yorgunluk kahvesi içebilirsiniz.
    Eskişehir’e geldiğinizde güzel bir müze turu yapabilirsiniz. Cam Sanatları Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Hava Müzesi, Karikatür Müzesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılan balmumu heykellerin olduğu Balmumu Müzesi ve ilk Türk arabası Devrim’i görebilirsiniz. Tarihi Odunpazarı semtine giderek tarih kokan sokaklarında gezebilir ve Odunpazarı Evleri’ni ziyaret edebilirsiniz.
    Kaplıcaları ile ünlü şehirde Sakarıılıca, Hasırca, Kızılinler, Yenisofa gibi kaplıcalara gidebilir, şifa ve sağlık dolu bir gün geçirebilirsiniz.
    Sivrihisar’a gidip hem sivri kayaları hem de Nasreddin Hoca’nın evini görebilirsiniz. Kentin biraz dışında bulunan bir hava sporları merkezinde    her türlü uçuş ve atlayış deneyimi yaşayabilirsiniz.
    Eskişehir’in çarşısını ve eski Hamam Yolu Caddesi’ndeki dükkânları gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. İsterseniz büyük alışveriş merkezlerinde de zaman geçirebilirsiniz. Anadolu Üniversitesi’nin kampüsünde gezebilir, Japon Bahçesi’ne gidebilirsiniz.
    Atlıhan Lületaşı Çarşısı, Kent Park, Sazova Bilim ve Kültür Parkı, Haller Gençlik Merkezi ve Aşk Adası’na gidebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Eskişehir Otelleri
Fırsat Detayı

Balayı Çiftlerine:
Oda süslemesi
A la carte restoranlarda öncelikli rezervasyon
Mum ışında akşam yemeği
Gül yaprakları ile süsleme
Odaya meyve sepeti ikramı

OdunPazarı
Eskişehir Tren İstasyonu ve Havaalanına 10 dk uzaklıktadır.. Eskişehir’in geleneksel dokusu ve tarihi...
OdunPazarı (Merkeze 100M)
Tarihin dokusu herbir köşesine işlemiş Arslanlı Konağı; sizi dinginliği, huzuru ve keşfetme arzusuyla saracak.....
OdunPazarı (Merkeze 100M)
Senna City Hotel, şehir merkezinde, Porsuk Çayı'nın kenarında yer almaktadır. Otelin resepsiyonu 24 saat...