Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×

Alaçatı Sardunaki Otelde yaşam insanı birkaç yaş gençleştiriyor

Alaçatı Sardunaki Otel'de yaşam insanı birkaç yaş gençleştiriyor

Çeşmenin dünya çapında özel bölgesi Alaçatıda konukları özel kokular ve farklı hizmetle ağırlayan Sardunaki Oteli konukları gözdesi oldu.
ALAÇATI- Çeşme’nin dünya çapında özel bölgesi Alaçatı’da konukları özel kokular ve farklı hizmetle ağırlayan Sardunaki Oteli konukları gözdesi oldu. Ege’nin tüm özelliklerini sunan, yaşamın bütün keyfini sunan 10 odalı butik otel özellikleri ile konuklarını kendine aşık ediyor.
Sardunaki Otele girildiğinde melisa ve sabun kokuları konukları karşılıyor. Daha önce bir kilisede kullanılan taşlardan yapılan otelde hala kilisenin mistik havası geziniyor.
Alaçatı’nın çoğu bayan olan otel sahiplerinin yanında birkaç erkek işletmeciden biri olan Mehmet Çelik oteline getirdiği yenilikleriyle tanınıyor.

Oteline gösterdiği özeni ile tanınan aslen Ispartalı Mehmet Çelik, yaklaşık 10 yıl önce geldiği Alaçatı’ya aşık olarak burada kaldı. El sanatlarına olan tutkusu nedeniyle ahşap işçiliğini hep kendisi yaptı. Ofisinin mobilyalarını ve otelin bazı ahşap bölümleri hep onun eseri oldu.
Yılda 12 ay açık kalan Sardunaki Otel’in 10 odası da Alaçatı’nın eski mahallelerinin isimlerini taşıyor.

Sabahları kuş sesleri ile uyanıp bu atmosferde bahçede köy kahvaltısı yapabiliyor. Haftanın belirli akşamları Yunan müziği eşliğinde yemek yiyerek sirtaki yapabiliyorsunuz. Eğer sirtaki bilmiyorsanız korkmayın, on parmağından on marifet bulunan Mehmet Çelik size yörenin tüm özel danslarını öğretebilir. Hatta birlikte yoga bile yapabilirsiniz. Alaçatı Sardunaki Otel’den ayrılıp günlük yaşamınıza döndüğünüzde ise kendinizi birkaç yaş gençleşmiş hissedebilirsiniz.