Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×
Gaziantep Ne Yenilir Ne İçilir?

Gaziantep'te Ne Yenir, Ne İçilir?  

Gaziantep son yılların önemli gurme destinasyonlarından biri. Gaziantep köklü bir kültür ve medeniyete sahip olduğundan Antep Mutfağı da gerçekten Türk mutfak kültüründe önemli bir yere sahiptir. Bulgur, acı, ekşi ve yoğurdun ön planda olduğu Antep mutfağından damak tadınıza hitap edecek pek çok farklı lezzet bulunur. Köfteler, pilavlar, hamur işleri, çorbalar, kebaplar, et yemekleri hepsi birbirinden lezzetli ve güzeldir.   

Yöresel lezzetler bahsetmemiz gerekirse içli köfte, çiğ köfte, ekşili köfte, akıtmalı köfte, iç katması (kısır), patlıcan kebabı, Ali Nazik Kebabı, simit kebabı, soğan kebabı, beyran çorbası, dövmeli alaca çorba, yoğurtlu soğan yahnisi, mıcırık aşı, borani, kabaklama, sarımsak tavası, firikli acur dolması, mumbar dolması, pancar sarması, havuç aşı, Özbek pilavı, firik pilavı, etli dövme pilavı, pişi böreği, lahmacun, loğlaz piyazı, maş piyazı, salatalık cacığı, koruk salatası bu lezzetlerden sadece birkaçı.   

Tatlılar açısından da oldukça zengin olan Antep’te her şeyden önce dünyaca ünlü Antep baklavasını tatmalısınız. Hatta satın alarak sevdiklerinizle de paylaşmalısınız. İçinden kaymak akan Antep Baklavası’nın tadı damağınızda kalacak, unutamayacaksınız. Baklava dışında burma kadayıf, bastık, zerde, sütlaç, şıllık, nüşe helvası, kerebiç, mayanalı kahke, hedik gibi farklı tatlıları da deneyebilirsiniz.   

Şehrin en iyi kebap adresleri Camlı Kahve karşısında bulunan Halil Usta, Haydar Usta ve İmam Çağdaş.

Şehirdeki en iyi baklava adresleri Uzançarşı’da bulunan İmam Çağdaş ve Koçak Baklavacısı. Kebap dışında şehirde tadabileceğiniz en özgün lezzetlerden olan “Nohut Dürümü” ve “Katmer” gibi lezzetleri Habeş Usta’da denemenizi öneririz veya Katmer için Zekeriya Usta'ya gidin.

Kahve molası için ‘Tahmis Kahvesi’. Tarihi 1650’lere kadar uzanıyor kahvenin. Binasının eski dokusu aynen mevcudiyetini koruyor. Atmosferi de keyifli. 500 yıllık lambalar var içerisinde. Eski dönemlerden kalma fotoğraflar bile var.

Kale altindaki kebapcilari da deneyin derim; culcuoglu'na da gidebilirsiniz. Karakabir derseniz tarif ederler size :)

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
Gaziantep Otelleri 
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.text}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayı
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}}
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor