Hatay Ne Alınır?

Hatay beldesinde alışveriş yapmak için çok orijinal seçenekler var. Özgün eşyalar ve giysiler bulabileceğiniz küçük ama otantik dükkanlar.

Hatay

Hatay'dan Ne Alınır?
    Hatay şehir merkezinde bulunan çarşıların çoğundan rahatlıkla temin edebileceğiniz pek çok yöresel ürün var Hatay’da. Bunların başında nar ekşisi, sumak, domates ve biber salçası ve tuzlu yoğurt gibi yöre halkının yapmış olduğu lezzetler geliyor.
    Hatay’a özgü almanızı önerdiğimiz bazı meşhur peynir çeşitleri ise kare şeklinde yassı dil peyniri, Hatay’a özgü örgü peynir ve Hatay çökeleği.
    Çarşıda karşınıza çıkan kurutulmuş ya da taze satılan pek çok bitki de var. Almanızı özellikle önerdiğimiz ise Hatay yaylalarından özenle toplanan dağ kekiği. Mevsimine göre taze ya da kurutulmuş olarak bulabilirsiniz.
    Samandağ ilçesinin adıyla ünlenen Samandağ İpeği ve cildinize çok iyi gelecek defne sabunu ( diğer adıyla garlı sabun) da almanızı önerdiğimiz ürünler arasında.
    Hatay’ın tarihi çarşılarında ipek dokuma ürünler, hediyelik eşyalar, süs eşyaları, takılar ve bölgeye özgü figürler bulabilirsiniz. Kıyafet, tekstil ürünleri ve işlemeli, oyalı dantel ürünler satın alabilirsiniz.