×
TR EN
Istanbul Heybeliada Ne Yapılır?

Büyükada’dan sonra İstanbul’un en büyük adası olan Heybeliada, Prens Adaları içinde ise en yeşil olanıdır. Adanın eski adı olan Halki ise bir zamanlar adada bakır madeni çıkarıldığından bakır anlamına geldiği için verilmiş.

Heybeliada'da Ne Yapılır?   

Heybeliada’da sabahın ilk ışıklarıyla birlikte merkezdeki pastanelerin birinde yapacağınız güzel bir ada kahvaltısından sonra bisikletle adayı keşfe çıkmalısınız. Ada ponçiğinin tadına bakmayı da unutmayın. Sonra öğle vakti, yorgunluğunuzu atmak için güzel bir mola vererek deniz kenarındaki çay bahçelerinde, yorgunluk kahvesi yudumlamalı ve adanın meşhur dondurmasından yemelisiniz.   

Akşam gün batımına ve muhteşem deniz manzarasına karşı balık keyfi yapmalısınız. Taze mevsim balıkları, zeytinyağlı mezeler ve deniz ürünleri ile donatılan sofra iştahınızı daha da kabartacak.  

Hüseyin Rahmi’nin ve İsmet İnönü’nün bugün müzeye dönüştürülen evlerini ziyaret edebilirsiniz. Adada bulunan tarihi manastırları, kiliseleri ve sinagogları ziyaret edebilirsiniz.   

Adanın içinde keşif yürüyüşleri ya da bisiklet gezileri planlayabilirsiniz. Merkezde alışveriş yapabilirsiniz. Adanın dört tepesinden birine tırmanarak muhteşem manzaraya tanık olabilirsiniz.   

Çiçek ve deniz kokusunun birbirine karıştığı ada sokaklarında keyifli bir fayton turu yapabilirsiniz. Heybeliada’nın yemyeşil ormanlarında piknik yapabilirsiniz. Eğer yaz mevsiminde adaya gitmişseniz şirin ve tertemiz plajlarında denize girebilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.    

Heybeliada Sanatoryumu’na gidebilirsiniz. Çam limanı ve Bahriye Limanı’nı görebilirsiniz. Hatta bu limanlarda güneşin batışını seyredebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Istanbul Heybeliada Otelleri