×
TR EN
Kalkan Gezilecek Yerler

Kalkan'da Nereye Gidilir?   

Patara Plajı ve Antik Kenti’ne gidebilirsiniz. Patara Plajı, Patara Antik Kenti yakınında bulunan ve bu bölgedeki en büyük ve güzel plajlardan biri. Türkiye’deki kumsalların en uzunudur. 18 km. uzunluğundaki kumsalın derinliği yer yer 200-300 metreye ulaşır. Kumu ince ve denizi sığdır. Caretta carettaların üreme alanı olan plajda, rastlarsanız kaplumbağaları mutlaka gözlemleyin ve fotoğraflarını çekin.   

Kalkan’dan 10 dakika uzaklıkta bulunan Kaputaş Plajı’na gidebilirsiniz. Plaja erişmek için çok fazla basamaktan geçmeniz gerekiyor. Kanyondan gelen ve yer altına inerek akmakta olan suyun, deniz kıyısında kumlar arasından süzülmesi sonucu, plajın suyu genel olarak serin ve turkuaz rengindedir.   

Türkiye’nin en uzun kanyonu olan, 17 kilometre uzunluğundaki Saklıkent Kanyonu’na gidebilirsiniz. Kanyon, yaklaşık olarak 200 bin yıl önce oluşan çökmeden sonra meydana gelmiş. Mutlaka görülmesi gereken bir doğa harikası. Kanyona girerken buz gibi bir sudan geçmeniz gerekiyor. Dizinize gelen sudan geçebilmek ise büyük bir marifet, ama sonrası harika.   

Xanthos Antik Kenti’ni ziyaret etmelisiniz. Tarih boyunca çok fazla deprem ve yangın geçiren kentten bugüne gelen kalıntıları mutlaka görmelisiniz. Batık şehir olarak bilinen Kekova’yı gezmelisiniz. Eğer mümkünse dalış yapabilirsiniz.    

Kaş’ta bulunan Antiphellos Antik Kenti’ni ve Myra Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Tlos ve Letoon Antik Kentlerini görebilirsiniz. Kaş ve Kalkan arasında bulunan Mavi Mağara’yı görebilirsiniz.    

Bezirgan ve İslamlar Köyü’nü ziyaret edebilirsiniz. Bir gününüzü bu köylerde gezerek ve fotoğraf çekerek geçirebilirsiniz. Tekne turlarına katılarak maviliklerde yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Kalkan Otelleri
4.7
Kalkan (Merkeze 2KM)
Villa Mahal Oteli tek kelimeyle nefes kesici bir yer. Kıvrımlı beyaz duvarları, tepenin yamacından akarak masmavi...
Kalkan
Courtyard eski Kalkan ’ın ilk ve tek restore edilmiş oteli. Esasen bu lokasyon yer altı su sarnıcından dolayı...
4.4
Kalkan (Merkeze 400M)
Bir aile işletmesi olan Fidanka Evleri, Kalkan merkeze 1,5 km mesafede yer alıyor. Fidanka Hotel, Her şeyini...
4.5
Kalkan
Patara Prince Hotel & Resort, Türkiye’nin temiz ve doğal yapısını korumayı başarabilmiş yegâne koylarından...
4.7
Kalkan
Geniş güneşlenme terasları ile çevrili açık yüzme havuzuna sahip olan Asfiya Sea View Hotel , yukarıdan Kalkan...
4.5
Kalkan
Mükemmel bir Akdeniz tesisi olan Likya, denize yüksek bir konumdan bakmaktadır. Güzel Kalkan beldesinde yer alan bu...