×
TR EN
Karaburun Gezilecek Yerler

Karaburun Otelleri; İzmir’e bağlı Karaburun Yarımadası’nda yer alan ve muhteşem denizi ile tatilcileri cezbeden bir tatil beldesi Karaburun. İzmir Çeşme otobanından Karaburun sapağına girerek ulaşabileceğiniz saklı bir cennet Karaburun.

Karaburun'da Nereye Gidilir?

Karaburun’da çok sayıda mavi bayraklı ve tertemiz plaj ve koy var. Mavi bayraklı Akvaryum ve Kuyucak Plajları’na gidebilirsiniz. İsterseniz her gün farklı bir yerde denize girebilirsiniz. Tekne ya da motorla bu koyları keşfe çıkabilirsiniz.    

Karaburun merkezde güzel bir yürüyüş ve alışveriş yapabilirsiniz. Karaburun’a oldukça yakın olan Peynirini Mağarası’nı görebilirsiniz. Burası oldukça uzun ve derin bir mağara. Mağaranın derinliklerinde yarasaların yaşadığını bile söyleyebiliriz.   

İzmir merkeze gidebilirsiniz. Kordon’da gezebilir, Saat Kulesi’ni görebilir, İzmir sokaklarında yürüyüş yapabilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. İzmir çarşısında ve alışveriş merkezlerinde alışveriş yapabilirsiniz.
Karaburun’a yakın Mordoğan’da Ayşe Kadın Camisi turistik mekânlardan biri. Burasını ziyaret edebilirsiniz. 700 yıl önce yapılmış cami, Ayşe Kadın isimli bir kızın annesine vasiyet bırakması üzerine annesi tarafından yapılmış.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Karaburun Otelleri
4.5
Fırsat Detayı

Direkt Yapılan Rezervasyonda %15 İndirim imkanı!

Karaburun
Sırtını dağa yaslamış, panoramik deniz manzaralı ve Dağ Evi tadında olan Mavi Keçi Hotel, eski Rum köyünün kıyısında...
4.7
Karaburun
Saklı Konak, Karaburun’da bahçeli evlerden oluşan şirin bir köy içinde yer alıyor. 1800’lerin sonunda yapılmış olan...
4.3
Karaburun
Dünyada güneşin en güzel battığı İzmir'in ve dolunayın en güzel doğduğu doğa cenneti Karaburun ’un, sakin...