Kars Ne Alınır?

Kars beldesinde alışveriş yapmak için çok orijinal seçenekler var. Özgün eşyalar ve giysiler bulabileceğiniz küçük ama otantik dükkanlar.

Kars

Kars'ta Ne Alınır?
    Kars’a geldiğinizde alacağınız şeylerin başında meşhur Kars Kaşarı, gravyeri ve Kars Balı geliyor. O kadar ki artık bu lezzetlerin ünü ülkemiz sınırlarını aştı.
    Doğal boyalı pamuk, kıl, ipek ve yün iplikler kullanılarak yapılan, ilginç yöresel motiflerle süslenmiş Kars Kafkas kilimleri ve halıları çok ünlüdür. Bu ürünleri edinebilirsiniz. Yöresel gümüş kemerler, başlıklar ve çeşitli gümüş takılar Kars'ın özgün hediyelik eşyalarıdır. Kaz tüyünden yapılan, kuştüyü yastıkları son derece sağlıklıdır. Bu ürünleri alabilirsiniz.
    Bunların dışında Kars çarşısında sevdikleriniz ve eviniz için hediyelik eşyalar, süs eşyaları, takılar ve yöreye özgü figürler bulabilirsiniz. Kıyafetler ve çeşitli tekstil ürünleri, el işlemeli, el yapımı ürünleri satın alabilirsiniz.
    Semt pazarındaki tezgâhlarda taze sebze ve meyve, kurutulmuş ya da taze otlar ve kışlık salça, reçel, erişte gibi ürünler satın alabilirsiniz.