Kars Ne Yapılır?

Kars beldesinde neler yapılır? Gezilecek ve görülecek yerler, yapılacak etkinlikler. Ören yerleri, tarihi yerler, antika pazarı.

Kars

Kars'ta Ne Yapılır?
    Kars’ın Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyüş yapabilir, halkla sohbet edebilir ve çarşıdan bolca alışveriş yapabilirsiniz. Fotoğraf çekebilirsiniz. Eskiden kalma, Rus mimarisinin örneklerini yansıtan tarihi Rus evlerini görebilirsiniz.
    Sarıkamış’a giderek hem burada gezebilir ve vakit geçirebilir hem de eğer mevsimindeyseniz kayak yapabilirsiniz. Tarihi olarak da önemi olan Sarıkamış ilçesinde, merkezde gezintiye çıkabilirsiniz.
    Dünyaca ünlü Ani Harabeleri’ni ziyaret edebilirsiniz. Kars’ın tarihi camilerini, hamamlarını, köprülerini ziyaret edebilirsiniz. Kars Kalesi’ne ve Kars Müzesi’ne gidebilirsiniz. Taş Köprü, İlbeyoğlu ve Mazlumağa Hamamı, Evliya Camisi gibi önemli tarihi kalıntıları görebilirsiniz.
    Balık ve Çalık Gölü gibi alanlarda kuş gözlemciliği yapabilirsiniz. Çıldır Gölü’ne gidebilir ve burada harika sarıbalık yiyebilirsiniz. Göl çevresinde yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir ya da piknik planlayabilirsiniz.
    Kars yaylalarına gidebilir; piknik, yürüyüş ve kamp yapabilirsiniz. Kafkas Halk Oyunları’nı seyredebilirsiniz.