Kars Ne Alınır?

Kars beldesinde alışveriş yapmak için çok orijinal seçenekler var. Özgün eşyalar ve giysiler bulabileceğiniz küçük ama otantik dükkanlar.

Kars

Kars'tan Ne Alınır?
    Kars’a geldiğinizde alacağınız şeylerin başında meşhur Kars Kaşarı, gravyeri ve Kars Balı geliyor. Kendinize ve sevdiklerinize mutlaka almalısınız.
    Doğal boyalı pamuk, kıl, ipek ve yün iplikler kullanılarak yapılan, ilginç yöresel motiflerle süslenmiş Kars kilimleri ve halıları çok ünlüdür. Bu ürünleri edinebilirsiniz. Yöresel gümüş kemerler, başlıklar ve çeşitli gümüş takılar Kars'ın özgün hediyelik eşyalarıdır. Kaz tüyünden yapılan, kuştüyü yastıkları son derece sağlıklıdır. Bu ürünleri alabilirsiniz.
    Bunların dışında Kars çarşısında sevdikleriniz ve eviniz için hediyelik eşyalar, süs eşyaları, takılar ve özel figürler bulabilirsiniz. Kıyafetler ve çeşitli tekstil ürünleri, el işlemeli, el yapımı ürünleri satın alabilirsiniz.
    Semt pazarındaki tezgâhlarda taze sebze ve meyve, kurutulmuş ya da taze otlar ve kışlık salça, reçel, erişte gibi ürünler satın alabilirsiniz.