Ankara Kızılcahamam Rehberi

Ankara Kızılcahamam Tatil Rehberi: Gezilecek yerler, ne yenir, ne alınır, nasıl gidilir, plajlar, gece hayatı ve eğlence mekanları hakkında bilgiler.

Kızılcahamam:

Ankara’nın yaklaşık 80 kilometre kuzeyinde bulunan Kızılcahamam, tertemiz havası, çam ve sedir ağaçlarıyla örülü doğası, kış aylarında bile yeşil ve muhteşem doğası, bölgeye özgü benzersiz kekik balı ile gerçekten de görülmeye değer bir Anadolu kenti.
    Kızılcahamam’ın tarihi M.Ö. 2000’li yıllara kadar uzanıyor. Hititler, Lidyalılar, Araplar, Bizanslılar ve en son Türklere ev sahipliği yapan belde, doğal güzelliklerinin yanında pek çok tarihi güzelliği de barındırıyor.
    Bölge, Ankara’nın karasal ikliminden farklı olarak Karadeniz’e daha yakın konumda olduğu için tipik bir Karadeniz iklimi özelliği gösteriyor.
    Kızılcahamam tertemiz havası ve büyükşehirden uzak, sakin atmosferi ile Ankaralıların kaçamak noktası. Barındırdığı çok sayıda ağaç ve ormanlık alanla da Ankara’nın akciğerleri konumunda bir belde. Nüfusu az olmasına rağmen, güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte nüfusu hızla artıyor. Pek çok Ankaralının burada yazlık evi var. Bahar aylarının yüzünü göstermesi ile birlikte her hafta sonu soluğu Kızılcahamam’da alıyorlar.
    Kızılcahamam İstanbul, Bursa gibi büyükşehirlere de yakın konumda olduğundan, bu şehirlerden de hafta sonu için tatile gelen misafirlerin sayısı hiç de az değil.
    Kızılcahamam’ın yemyeşil doğasının yanında en büyük özelliği de 4 farklı türde şifalı suya sahip olması. Bölgede termal, memba, maden suyu ve içme suyu aynı topraklardan çıkıyor. Bu sebepledir ki ilçeye sadece doğal ve tarihi özellikleri için değil şifalı suları sebebiyle de çok sayıda turist geliyor.
    Kızılcahamam, Osmanlı’dan hatta biraz daha gerilerde Romalılardan beri şifalı suları ile meşhur bir belde. Günümüzde de bu özelliği ile tanınıyor. Daha önceleri küçük bir ilçeyken, ününün giderek artması ve bölgeye yapılan konaklama tesisleri ile giderek büyüyen Kızılcahamam, son yıllarda konaklama tesislerindeki imkânlar sebebiyle kongreler ve iş toplantıları için de tercih edilen bir mekân olmaya başladı.
    Şifalı sularının dışında maden suları ile de adını duyuran beldeden çıkarılan Kızılcahamam maden suyu, bugün ülkemizin pek çok yerinde tüketiliyor.
    Son yıllarda ünü ve ziyaretçi sayısı giderek artan Kızılcahamam’da her geçen yıl yeni konaklama tesisleri inşa ediliyor. Bahar ve yaz aylarında çam ve sedir ağaçları arasında doğayla baş başa bir tatil imkânı sunan Kızılcahamam otelleri, huzurun ve dinlenmenin adresi.
    Kızılcahamam otelleri aslında dört mevsim farklı güzellikleri barındırıyorlar. Doğanın kucağında konumlanan oteller, muhteşem güzellikte bahçelere sahipler. Daha çok termal özellikleri ve sağlık için tercih edilen Kızılcahamam otelleri, son yıllarda doğayla baş başa kalmak isteyen tatilcilerin de ilk tercihleri arasında bulunuyor.
    Kızılcahamam butik otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar. Genellikle oda kahvaltı ya da yarım pansiyon çalışıyorlar. Ancak günün her saati restoranlarında pek çok farklı lezzetin tadına bakabilirsiniz. Kızılcahamam otelleri butik ve küçük otel tarzında ya da termal otel şeklinde hizmet veriyorlar. İşletmecileri, çalışanları oldukça güler yüzlü.
    Kızılcahamam otel fiyatları ise genellikle uygun seçenekler sunuyorlar misafirlerine. Yılın her dönemi hizmete açık oldukları için dönemsel fiyat farklılıkları da olmuyor.
    Siz de yakın zamanda biraz kafanızı dinlemek ve şifa bulmak istiyorsanız Kızılcahamam doğru bir tercih. Sitemizi inceleyerek Kızılcahamam otelleri, Kızılcahamam otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.