Manzaralı Otel Odaları

VİLLA HOTEL TAMARA

NEREDE + NEREYE BAKIYOR

Antalya-Kaş şehir merkezine 4 km mesafede bulunan Çukurbağ Yarımadasında, Meis adasının tam karşısında yer alıyor. Bulunduğu alan ve yamaç itibariyle yarımadanın en güzel manzarasına sahip.

EN ROMANTİK ODA

Otelin ön kısımında bulunan, tamamen deniz manzarasına sahip, 60m2 büyüklüğündeki,  her birinde jakuzi bulunan 3 de luxe odanın geniş balkonundan Meis (diğer ismiyle Castellorizo) adası manzarası mevcut.

EN BÜYÜLÜ AN

Akşamüstü, Kaş’ın eşsiz mavi suları içindeki Meis adası manzarasına sahip jakuzinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Villa Hotel Tamara, Aydın Köker sok. Çukurbağ Yarımadası, Kaş, Antalya, 0242/836 3273, www.hoteltamara.com.tr, deluxe suit odada bir akşam çift kişilik konaklama kahvaltı dahil 240 Avro.

 

KEMPİNSKİ BARBAROS BAY

NEREDE + NEREYE BAKIYOR

Bodrum’un en güzel koylarından birinde konumlanmış olan Kempinski Hotel Barbaros Bay,  şehir merkezinin güneydoğusunda kalan ve 15 km uzaklıkta olan, Ege’nin eşsiz gün batımını huzur içinde izleyebileceğiniz kendine has bir koyda.

EN ROMANTİK ODA

“One Bedroom Suite” adı verilen yatak odası ve oturma bölümünden oluşan suitleri otelin en romantik oda kategorilerinden. Geniş alanı ve tam Ege manzarası ile bu odalar özellikle balayı çiftlerinin de tercihlerinin başında geliyor.

EN BÜYÜLÜ AN

Odanın en etkileyici anlarının başında gün batımı geliyor. Ege Denizi’ne karşı odanıza istediğiniz bir akşam yemeği ve şarap eşliğinde yaşayacağınız bu görsel ziyafet size oldukça uzun soluklu bir keyif yaşatacak.

Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, Kızılağaç Köyü, Gerenkuyu Mevkii, Yalıçiftlik, Bodrum, Muğla, 0252/311 0303, www.kempinski-bodrum.com, one bedroom suit odada minimum 2 gecelik konaklama Şubat promosyonu ile geceliği kahvaltı dahil 251 Avro.

 

AJİA HOTEL

NEREDE + NEREYE BAKIYOR

İstanbul’un Kanlıca sahili üstünde, solunda Fatih köprüsünden sağında Karadeniz açıklarına kadar tarifsiz güzellikteki boğaz manzarasını ayaklarınızın altına seren Ajia Hotel’in, 10 delüks, 6 delüks suit toplam 16 odası var.

EN ROMANTİK ODA

Otelin orta katında bulunan, zeminden tavana uzanan pencereli, 8 numaralı süitinin, sizi boğazın ışıltılı mavi sularına sürükleyici bir özelliği var. Odanın büyükçe olan balkonu bir geminin en lüks kamarasındaymışsınız hissi veriyor.

EN BÜYÜLÜ AN

Akşam, güneşin batışı ile pembe bir renge bürünen dalgalar eşliğinde otelin zengin şarap mönüsünden seçeceğiniz bir kadeh kırmızı şarabı yudumlarken veya odanızda akşam yemeğinden hemen önce denize yansıyan şehir ışıklarına bakarak yaptıracağınız thai masajı ile keyfinizi sınırsız kılmanız mümkün.

Ajia Hotel, Ahmet Rasim Paşa Yalısı, Çubuklu Caddesi 27, Kanlıca, İstanbul, 0216/413 9300, www.ajiahotel.com, 8 nolu süitte bir akşam çift kişilik konaklama 850 Avro+Kdv.
 

ANATOLİAN HOUSES

NEREDE + NEREYE BAKIYOR

Nevşehir Göreme de bulunan Anatolian Houses, tamamen doğal peri bacalarının manzarasına hakim ve doğallığı bozulmadan bu alan içerisine kurulmuş.

EN ROMANTİK ODA

402 numaralı balayı (king) suiti, hem otelin diğer odalarından bağımsız olması hem de sahip olduğu cam tavana sahip jakuzisi ile diğer odalardan ayrılıyor.

EN BÜYÜLÜ AN 

King süitinde şömineyi yakıp karşısında yer minderi üzerinde şarabınızı yudumladığınız an ile jakuzinin içindeyken başınızı yukarı kaldırdığınızda cam tavandan yıldızları izlediğiniz an büyü konusunda birbiriyle yarışıyor..

Anatolian Houses, Gaferli Mahallesi, Cevizler Sokak, Göreme, Nevşehir, 0384/271 2463, www.anatolianhouses.com , King Suit’te bir akşam çift kişilik konaklama kahvaltı dahil 650$.

İZMİR HİLTON

NEREDE + NEREYE BAKIYOR

İzmir körfezi'nin göz kamaştırıcı manzarasına hakim merkez konumu ile 9'u süit toplam 380 odası ile Ege Bölgesi'nin en yüksek binası olan Hilton İzmir eşsiz bir körfez ve deniz manzarasına sahiptir.

EN ROMANTİK ODA

Misafirlerin tercihleri doğrultusunda deniz ve kara manzaralı olarak tercihe sunulan odalar; özellikle balayı, evlilik yıldönümü kutlamalarında tercih edilen executive süit odalarda unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

EN BÜYÜLÜ AN

Güneşin batışını izleyebileceğiniz İzmir körfezi manzaralı odaların yanısıra 31. katta yer alan Windows on the Bay Restaurant "9 numaralı masası" evlilik teklifleri, doğum günü ve yıldönümü kutlamaları için birebir.

Hilton İzmir, Gazi Osmanpaşa Bulvarı No 7, İzmir, 0232/497 6060, www.izmir.hilton.com

Executive Suit’te bir akşam çift kişi konaklama kahvaltı dahil 600 Avro’dan başlıyor.

 

LALE LODGE

NEREDE + NEREYE BAKIYOR

Çeşme, Alaçatı çıkışı surf-merkezine doğru yer alan otelin 9 nolu odasının terasında sola baktığınızda Alaçatı köyünün çatılarını ve karşıya baktığınızdaysa rüzgargüllerini göreceksiniz. Sağınıza baktığınız zaman karşınıza çıkan manzara ise güzel havalarda görebileceğiniz Sisam adası ile birlikte Alaçatı yat limanı.

EN ROMANTİK ODA

Dolunay gecelerinde en üst katta bulunan 9no' lu suit odası.

EN BÜYÜLÜ AN

Sürekli olarak dolunay takvimi bulunduran otelin 9 nolu odasının terasında yer alan jakuzide dolunay eşliğinde yaşayacağınız şampanya keyfi inanılmaz! Akşam'da şömine karşısında İsviçre usulü et veya peynir fondue'sünden bahsetmemek olmaz.

Lale Lodge Boutique Hotel, Lütfü Koparal Cad. No.56 Alaçatıİzmir, 0232/716 7999, www.lalelodge.com

 

AYA NİKOLA

NEREDE + NEREYE BAKIYOR

Aya Nikola koyunda, Büyükada'nın Doğu cephesinde bulunan mekan, adanın merkezinden yürüyerek 25 dk., fayton ile 10 dk. mesafede bulunuyor.

EN ROMANTİK ODA

Başlı başına faytonlarıyla, tarihi köşk ve yalılarıyla, buram buram nostalji kokan ada’da evet istanbul’da böyle bir yer dedirten bir otel, Aya Nikola ve adeta su üstü odalarından bizim favorimiz Sedef adası manzaralı, Turkuaz. Denize sıfır olan odaları, adalarda rakipsiz tek yer. Uyurken manzara olarak denizden başka hiçbirşey görmüyorsunuz.

EN BÜYÜLÜ AN 

Dikkat edin, odayı yalnızca şöminesinin o sıcak alevli ışıklarının aydınlattığı, gökteki yıldızların içeri döküldüğü, deniz sesinin fış fış seslerinin duyulduğu, havanın kararmış olduğu her saati sizi sizden alabilir.

Aya Nikola, Yılmaz Türk cad. No:104, Aya Nikola Mevkii Büyükada – İstanbul, 0216/3824143, www.ayanikolabutikpansiyon.com

THE MARMARA ANTALYA

NEREDE + NEREYE BAKIYOR

Muhteşem ve benzersiz falezlerin kıyısında, sağında Antalya limanı ve Kemer, solunda ise Kundu, Belek ve Side bölgelerinin yer alıyor.

EN ROMANTİK ODA

Dünyada ilk ve tek… Revolving Loft

Suyun kaldırma kuvveti ve gemi inşaat mühendisliği bilgilerinden faydalanılarak inşa edilen Revolving Loft’un 3 katı su altında bulunuyor. En önemli özelliği bütünüyle dönmesi olan bina uzun bir mühendislik çalışmasının eseri. Özel bir havuz sistemi içerisinde 478 ton su ile yüzdürülen “Loft”, altına takılı bulunan altı adet motor sayesinde bir tam turu iki saat ile 22 saat arasında değişecek şekilde tamamlıyor.

EN BÜYÜLÜ AN

Revolving Loft’da konaklayan misafirler sabah kalktığında uçsuz bucaksız Akdeniz manzarası ile uyanırken, ertesi sabah aynı saatte havuz manzarası ile karşılaşabiliyorlar. Arzu ederlerse resepsiyona telefon edip deniz manzarası sipariş edebiliyorlar. Gün batımında, odanız yavaş yavaş dönerken ve manzaranız değişirken bir kadeh içkinin büyüsü başınızı döndürebilir.

BİLGİ ADRES, TEL, WEB SİTESİ, FİYAT : The Marmara Antalya, Eski Lara Yolu No136 Şirinyalı, Antalya; 0242/249 3600; www.themarmarahotels.com