×
TR EN
Marmara Adası Otelleri

Marmara Adasındaki ilk yerleşme Antik Çağda Miletoslularca kurulmuş. Bir deniz ticaret kolonisi olarak kurulan Prokonnesos kenti, adaya da adını vermiş. Bir çok kez yağmalanan Prokennesos, Roma Döneminde Hıristiyanların sürgün yeriymiş.

Bizans Döneminde keşişlerin yerleştiği adaya, Osmanlı topraklarına katıldıktan sonra 15. yüzyıldan başlayarak Türkler de yerleştirildi. Ada halkının çoğunluğunu oluşturan Rumlar yüzyıllarca Türklerle yan yana yaşadı. Günümüzde Roma, Bizans ve Osmanlı Dönemi tarihi eserleri adada kısmen mevcut. İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen bir çok mermer eser Roma ve Bizans Dönemlerinde adanın mermerleri ile yapılmış. Lozan Antlaşması'nın mübadelede Yunanistan’ın Girit adasında’ki Türklerin büyük bir çoğunluğu ile Karadeniz’den gelen halklar ada’ya yerleşti. Rum nüfus Yunanistan'a göçerek Halkidiki yarımadasında Neos Marmaras (Yeni Marmara) yerleşimini kurdu.

Aktiviteler: Küçük tekneler ile özel ada turları düzenleniyor, balık avı için özel tekne kiralanıyor. Nisan, Mayıs, Haziran, Eylül, Ekim aylarında rehber önderliğinde Trekking Turları Düzenleniyor. Büyük gezi teknesiyle, dolmuş adalar turları düzenleniyor. Scuba ve Skin Dalış, Kınalı Keklik, Tavşan ve Tilki Avı, Yelken Sörfü, Şifalı Sular ve Otlar, Grek, Roma ve Bizans Kalıntıları, Trekking, Motocross ve Offroad diğer yapılabilecek aktivitelerden.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Marmara Adası Otelleri
4.8
Fırsat Detayı

8 Haziran tarihine kadar telefon ile yapılacak konaklamalarda %20 indirim uygulanıyor. İndirimlerden yararlanabilmek için son rezervasyon tarihi 15 Şubat. Özel günler hariçtir.

Marmara Adası
Yılın her döneminde konaklama hizmeti veren Mola Otel, plaja 1 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. 1972'den beri...