×
TR EN
Marmaris Hisarönü Ne Yapılır?

Tertemiz doğası, masmavi denizi, uzun plajları ve yemyeşil ormanları ile Hisarönü, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir köy. Son yıllarda ise turizm faaliyetleri ile ön plana çıkan Hisarönü, tarihte pek çok hastalığa şifa...

Marmaris Hisarönü Ne Yapılır?   

Sabah, güneşin ilk ışıklarıyla uyandığınızda güzel ve organik bir köy kahvaltısı ile güne başlayabilirsiniz. Marmaris’in ünlü balı ve karpuz reçelini de tatmayı unutmayın. Sonrasında köy merkezinde ya da yemyeşil ormanların içinde güzel bir yürüyüş iyi gelebilir. Bolca fotoğraf da çekebilirsiniz.   

Gün içinde deniz kenarında dalgaların sesini dinleyerek ve kitabınızı okuyarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.    

İsterseniz tekne ya da yat kiralayarak günü birlik turlara çıkabilirsiniz. Gizli kalmış koyları keşfedebilir, buralarda denize girebilirsiniz. Hisarönü'nden çevreye tekne turları organize ediliyor. Tekneler İnbükü (Emel Sayın) Koyu' na, Kartal Koyu' na, Tavşan Adası ve Bencik Limanı’na uğruyorlar. Hisarönü Köyü’nde at binebilirsiniz. Kastabos Antik Kenti’ni gezebilirsiniz.   

Marmaris merkezde vakit geçirebilirsiniz, tarihi yerleri ve müzeleri gezebilirsiniz, alışveriş yapabilirsiniz.   

Kız Kumu plajına giderek denizin üzerinde yürüyebilisiniz. Bayır Köyü’ne giderek şelaleyi görebilir, güzel bir piknik yapabilir ve oldukça yaşlı çınar ağacının gölgesinde dinlenebilirsiniz. Bozburun, Turunç, Bördübet gibi Marmaris’in farklı tatil beldelerine giderek buralarda vakit geçirebilir ve denize girebilirsiniz.   

Akşam olduğunda deniz kenarında güzel bir balık keyfi yapabilirsiniz. Taze mevsim balıkları, zeytinyağlı mezeler ve deniz ürünleri sizleri bekliyor.

×
Fiyat Aralığı
Filtre
Marmaris Hisarönü Otelleri
4.5
Marmaris Hisarönü
Denize sıfır konumda bulunan Club Rena, birbirinden şirin 5 adet ahşap evden oluşuyor. Ev sahibi Metin Bey en ünlü...
0 TL Rezerve Et
4.6
Marmaris Hisarönü
Golden Key Hisarönü, “The Guardian” tarafından “Türkiye’nin en iyi 10 kumsalı” seçilen, dünyanın sayılı...
0 TL Rezerve Et