Bolu Mengen Otelleri

Dünyanın en güzel yemeklerini yapan aşçıların memleketi olarak bilinen Mengen, Karadeniz Bölgesi’nin batısında Bolu’ya bağlı bir ilçedir. Mengen, Bolu merkeze yaklaşık 55 km. uzaklıkta yer alır.

Bolu Mengen Otelleri için tıklayınız
Bolu Mengen Otelleri

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u fethettiğinde saray mutfağını Mengenli Yakup Ağa’ya kurdurur. Kendi yakınları ile birlikte saray mutfağında görev alan Yakup Paşa ile birlikte Mengenli aşçıların ünü bütün dünyayı sararak günümüze kadar ulaşır. Günümüzde her yıl Ağustos ayının ilk hafta sonu Mengen’de Aşçılar Festivali düzenlenir. Aşçılarının yanı sıra Mengen yemyeşil yaylaları ve Karadeniz iklimin sahip olduğu tertemiz havası ile de ön plandadır. Mengen, büyük bir kısmı ormanlık olan bir bölgedir ve birçok yayla ve mesire yeri ile kaplıdır. Mengen’de Soğucak, Akçakoca, Bürnük, Sırıklı, Civcivler gibi yaylalar ve Ödek, Şirinyazı, Hızarderesi Göletleri gibi önemli mesire yerleri görmeye değer doğal güzelliklerdir. Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlere yakın olan Bolu Mengen, büyükşehrin gürültüsünden sıkılanlar için güzel bir kaçamak olabilir. Her mevsim hizmet veren Bolu Mengen otelleri, yemyeşil doğayla iç içe konumlanmışlar. Karadeniz’in temiz havası, yemyeşil ağaçlarla kaplı ormanlar ve Mengen’in tarihi dokusu küçük bir hafta sonu kaçamağınızda bile sizi dinlendirmeye yeter. Bolu Mengen otelleri ve uygun fiyat seçenekleri için sitemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

 • Hindiba Pansiyon - Mengen / Bolu

  Promosyon

  Hindiba Pansiyon - Mengen / Bolu Promosyon ve Aktiviteler

  Hindiba’da Neler Yapabilirsiniz?
  - Dinamik bir gün geçirmek istiyorsanız orman içerisindeki yol ve patikalarımız sizleri bekliyor. İster fotoğraf makinenizi boynunuza asar yürüyüş boyunca birbirinden harika doğa fotoğrafları çekersiniz, ister bisikletlerimize atlar daha hızlı bir orman turu atarsınız. Size temin edeceğimiz gezi rehberiniz sayesine kendi rotalarınızı çizebilir, bölgenin bitki örtüsü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hem bitki çeşitliliği, hem de manzara açısından her mevsim kendi güzelliklerini barındırıyor.
  - Hindiba’nın bahçesinde bulunan masatenisi masamızda ufak turnuvalar düzenleyerek tecrübenizi artırabilirsiniz. Badminton meraklıları için de raketlerimiz mevcut.
  - Projeksiyon aletimizin bulunduğu sinema odamız çok amaçlı kullanılabilir. Her türlü eğitim, toplantı ve seminer için uygundur. Günün her saati film izleyebilir, çektiğiniz fotoğrafları arkadaşlarınızla ve bizlerle paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda çocuklarınız için güzel bir oyun salonudur.
  - Kültür – sanat etkinliklerini doğayla buluşturabilirsiniz. Hem bahçemizde, hem de kapalı salonumuzda çeşitli atölyeler düzenleyebilirsiniz. Eğer kalabalık bir grubunuz varsa talepleriniz doğrultusunda sizler için her türlü atölye çalışmasını eğitiminden uygulamasına kadar organize edebiliriz. Kapsamlı bir festival için de pansiyonumuzun sınırları içerisinde 8 dönümlük bir alanımız mevcuttur.
  - Gündüzleri elinizde dürbün kuş gözlerken, hava kararınca teleskop yardımıyla gökyüzünü keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda kamp ateşimizin başında şarkılar, türküler eşliğinde hoşça vakit geçirebilirsiniz.
  - Hindiba’nın bahçesi kampçılık meraklıları için de oldukça uygundur. Eğer daha önce hiç kamp yapmadıysanız ilk adımı atmak için en uygun yerdesiniz. Belki de çocuğunuza ilk doğa macerasını burada yaşatmak isteyebilirsiniz. Sizler için temel kampçılık ve kış kampçılığına dair eğitimler organize edebiliriz.
  - Yoga yapıyorsanız, orman içinde, sessiz ve sakin bir ortam tam size göre.
  - Unutmadan! Acil işlerinizi ertelemenize gerek yok. Hindiba’da internet bağlantımız sayesinde işlerinizi de halledebilirsiniz, tabi eğer doğadan kopabilirseniz.

  Karadeniz Bölgesi / Bolu / Bolu Mengen
  Otel Bu Ay Açık
  Yedigöller yolu üzerinde yer alan Hindiba Pansiyon, içinden küçük bir derenin geçtiği, yörenin her mevsimde kendine özgü bir peyzaj......
  Nasıl Bir Yer? : şehirden kaçış, doğa içinde, göl kenarı
  Yorumlar : 1
  4.6 / 5
  Sayfası 40332 kez ziyaret edilmiş
  Son Rezervasyon Talebi 1 gün önce
  % 10 İndirim 180 TL'den itibaren