Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×
Mersin'de Gezilecek Yerler

Mersin'de gezilecek yer çok dilerseniz bu defa tabi yerlerden başlayalım gezmeye. Mersin'in mavi bayraklı birbirinden güzel plajları bulunmaktadır. Kendine has turkuaz rengi ile buraları gezin, buralarda yüzebilirsiniz. Serin ve birazda tuzlu olan suları çok güzeldir. Taşucu Plajı, Pullu Orman Plajı, Yapraklı Koy, Kız Kalesi Plajı, Kapızlı Plajı, Tisan ve Anamur sahilleri bunlara örnek olarak o söylenebilir. Narlıkuyu Koyunu, Silifke Atakent Susanoğlu'nu görmeden gelmemenizi tavsiye ediyoruz.
Tabii güzellikler plajlar ve sahiller, denizle sınırlı değil Mersin'de. Özellikle Cennet-Cehennem mağarası var biraz da ürkütücü gibi gözükse de çok güzel bir yer içerisinde bir kilisede var ve yüzlerce merdiven inip çıkıyorsunuz metrelerce yerin aşağısında ama çok güzel tabi bir mağaradır. Ayrıca Astım mağarası da görülmelidir
Mersin ülkemizin güneyinde Akdeniz Bölgesi'nde sıcak bir bölgedir dolayısıyla yerli halk kışın kasaba ve şehirlerde yaşarken yazın da yaylalara çıkmaktadır. Mersin'in yerlilerini yakından görmelisiniz. Sorgun Yaylası, Balandız Yaylası, Fındıkpınarı Yaylası, Çamlıyayla, Sertavul Yaylası, özellikle Bardat Yaylası görülmelidir. Buralara çıkıp yayık ayranı içmek, koyun yoğurdunu tatmak, et ve et ürünleri yemek çok güzel olacaktır. Hatta yayla merasimleri ve şenliklerine katılırsanız daha da unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.
Gelelim tarihi yerlere. Mersin'de tarihi yerler sayıca çoktur.
Narlıkuyu Üç Güzeller Mozaik Müzesi, Anamur Müzesi, Silifke Müzesi mutlaka görülmelidir. Birçok Ören yeri vardır. Öküzlü Ören Yeri, Yumuktepe Höyüğü burada bulunmaktadır.
Nagidos Antik Kenti, Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Olba Antik Kenti, Uzuncaburç Kalıntıları bizi eskiçağlara antik medeniyete götürmektedir. Kızkalesi denizin içersindedir ve mutlaka görülmesi gereken içerisinde saraya benzer bir yapı da bulunmaktadır ve hatta hikâyesi İstanbul Boğazındaki Kız Kulesiyle neredeyse aynıdır. İnanç turizmi açısından bakacak olursak adeta bir dinler mozaiğidir Mersin. Burada Ashab-ı Kehf Camii, Mamure Camii özellikle çok güzel, Kubat Paşa Medresesi, Hazreti Miktat Camii çok güzel, Latin İtalyan Katolik Kilisesi,  Dağpazarı Kilisesi, Cambazlı Kilisesi gezilebilir. Mamure Kalesini mutlaka görmelisiniz denize sıfır ve sarp bir kayaya dikilmiş görüntüsü çok heybetli ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Ilısu Şelalesi burada tabii bir güzellik, ayrıca Anamur çayı muhteşem bir doğal güzellik. Köşekbükü Mağrası ki birçok sarkıt dikit bulunmakta.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.text}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayı
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}}
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor