×
TR EN
Safranbolu Ne Yapılır?

Safranbolu'da Ne Yapılır?   

Safranbolu’da pek çok ev müze şeklinde hizmet veriyor. Hamamcıoğlu Evi, Asmazlar Konağı, Hacı Bakioğlu Evi gibi müze evleri gezebilirsiniz.   

Hıdırlık Tepesi’ne gidebilir ve muhteşem manzarayı seyredebilirsiniz. Safranbolu Saat Kulesi’ne gidebilirsiniz.   

Gezlong'dan;

Bisiklet: Safranbolu’nun Arnavut kaldırımlı sokaklarını keşfetmenin bir yolu da bisiklet. Merkezde birçok yerden kiralayabileceğiniz bisikletlerle tarihi dokunun içine pedal çevirmeye hazır mısınız?

Golf arabalarıyla tarih turu: Safranbolu merkezinde yer alan tarihi mekanları meydandan kalkan golf arabalarıyla gezebilirsiniz. Rehberlik hizmeti de sağlanan bu turlarda bütün Safranbolu’yu kolayca gezebilirsiniz.

Doğa Yürüyüşü: Tarihi yapılarının yanı sıra eşsiz bir doğaya sahip olan Safranbolu’da Şeker Kanyonu ve Yenice Ormanları’nda yürüyüşe çıkıp, Safranbolu’nun bambaşka bir yüzü ile tanışabilirsiniz.

Her yeri müze gibi olan Safranbolu’da, karşınıza çıkan hemen her yer, her sokak, her ev bir fotoğraf karesi mükemmelliğinde. Bolca fotoğraf çekebilirsiniz, Safranbolu’nun Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyüş yapabilirsiniz, tarihi çarşısında alışveriş yapabilirsiniz.   

Konaklarda güzel bir kahvaltı ya da gün içinde bir yorgunluk kahvesi yudumlayabilirsiniz. Golf arabalarıyla şehir turu yaptıran firmalarla görüşüp mini arabalarla güzel bir şehir turu yapabilirsiniz. Doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz.   

Safranbolu’da çok sayıda tarihi cami, han, hamam, çeşme ve çarşı var. Buraları gezebilirsiniz. Bulak Mencilis Mağarası’nı, İncekaya Su Kemeri’ni görebilirsiniz. Yemeniciler Arastası’nı gezip alışveriş yapabilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Safranbolu Otelleri
4.5
Safranbolu (Merkeze 5KM)
UNESCO ’nun korumasına giren ve Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Safranbolu ’nun tarihi Bağlar...
5.0
Safranbolu (Merkeze 500M)
Tarihi Safranbolu ilçemizin dağın eteklerine yaslanmış geniş bahçeleleri ve içindeki meyve ağaçlarıyla donanmış...
Fırsat Detayı

Balayı Çiftlerine Özel
Oda süslemesi
Bir sabah odaya kahvaltı servisi
Müsaitliğe göre bir üst sınıf odaya upgrade
Gül yaprakları ile süsleme
Çerez ikramı
Odaya meyve sepeti ikramı

Safranbolu
Ana ve ilk binada (Havuzlu Asmazlar Konağı), girişte sağda, geleneksel odalar bölümü yer alıyor. Buradaki iki katta,...