×
TR EN
Taraklı Ne Yapılır?

Büyükşehrin gürültüsünden uzakta yer alan Sakarya Taraklı Köyü ve Taraklı otelleri, size tarih kokan ve huzur dolu bir tatil vaat ediyor. Sakarya’nın güneydoğusunda bulunan Taraklı Köyü, şehir merkezine yaklaşık

Taraklı'da Ne Yapılır?   

Taraklı’ya geldiğinizde öncelikle Taraklı’nın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarını gezmelisiniz. Bu dar sokaklarda gezerken her yerin ve eski evlerin fotoğraflarını çekebilirsiniz.    

Taraklı konaklarında güzel ve organik bir sabah kahvaltısı ile güne başlayabilirsiniz. Sonrasında tarihi çarşıları gezip alışveriş yapabilirsiniz.   

Hıdırlık Tepesi’ne ve Hisar Tepesi’ne çıkabilirsiniz. Burada bulunan türbeyi ziyaret ettikten sonra Taraklı’yı bir de yükseklerden izlemelisiniz.   

Taraklı termal özellikleri ile de ön planda olan bir ilçe. Bizans döneminden kalan kil hamamını ziyaret edebilir ve sağlık bulabilirsiniz.
Taraklı’nın yaylalarına çıkabilir, doğa gezisi planlayabilir ya da piknik yapabilirsiniz. Hark Köyü Kanyonu ve Şelalesi, Tuzla Yaylası, Karagöl Yaylası, Hamzapınarı, Göynük,
 Çubuk Gölü ve Sülüklü Göl’ü gezebilirsiniz.

Her yıl Ekim’in ilk haftası düzenlenen panayır etkinlikleri yapılmaktadır. Etkinliklere katılabilirsiniz. Karagöl Yaylası’nda yamaç paraşütü yapabilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Taraklı Otelleri
4.3
Taraklı
Konak 1907 yılında yapılmış, 2008-2010 yılları arasında aslına tamamen sadık kalarak restore edilmiş eski ahşap bir...
125 TL Rezervasyon