×
TR EN
Şanlıurfa Merkez Ne Yapılır?

Şanlıurfa'da Ne Yapılır?
    Şanlıurfa’ya geldiğinizde öncelikle tarih kokan sokakları, çarşıyı ve hanları gezmelisiniz. Tarihi Kapalı Çarşı’dan alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında Urfa Kalesi’ne gidebilirsiniz. Bölgede görülmesi gereken çok sayıda tarihi cami ve medrese var. Buraları gezebilirsiniz.
    Dünyaca ünlü Balıklıgöl’e gidebilirsiniz. Harput ve Viranşehir ilçelerini ve ilçelerin tarihi yerlerini, mağaraları ve eserlerini gezebilirsiniz. Harput tam bir açık hava müzesi, fotoğraf makinenizi almayı unutmayın. Kızlar Sarayı, Göbekli Tepe gibi yerleri gezebilirsiniz.
    Gün içinde bir kebapçıda ya da çiğköfteci de mola verebilirsiniz. Çiğköftenin, içli köftenin ve kebapların tadına bakmalısınız. Sonrasında bir de yöreye özgü mırra adı verilen kahveyi yudumlayabilirsiniz.
    Soğmatar antik Kenti, Şuayb Şehri, Bazda Mağaraları gibi tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı ziyaret edebilirsiniz. Harran’ı mutlaka görmelisiniz, bir gününüzü sadece burada gezmeye ayırabilirsiniz. Atatürk Barajı’na gidebilirsiniz. 
    Soyu tükenmek üzere olan Kelaynak kuşları, Urfa’da bolca var. Kuşları gözlemleyebilirsiniz. Her yıl belli dönemlerde Kelaynak Festivali yapılıyor. Etkinliklere katılabilirsiniz.
    Gün içinde şehirdeki hemen her yerde bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Urfa’nın her yeri tam bir fotoğraf karesi kadar mükemmel. Eski şehir olarak anılan yerleri gezebilirsiniz.
    Akşam güzel bir yöresel yemek şöleninin ardından sıra gecesine katılabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Şanlıurfa Merkez Otelleri
Fırsat Detayı

Balayı Çiftlerine Özel
Oda süslemesi
Odaya günlük gazete servisi

Şanlıurfa Merkez
Balıklı Göl'ün ve Urfa Kalesi'nin yanında yer alan otel, Marakeş tarzında eşsiz bir mimariye sahiptir. Klima ve...