Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×
Şanlıurfa Merkez Ne Yenilir?

Şanlıurfa'da Ne Yenir, Ne İçilir?
    Güneydoğu Anadolu Bölgesi, pek çok köklü medeniyete ev sahipliği yapan bir tarihin ve kültürün yanı sıra tüm bu medeniyetlerin karması olan muhteşem bir mutfak kültürüne de sahip. Şanlıurfa mutfağı da bu muhteşem mutfağın izlerini olduğu gibi taşıyor.
    Şanlıurfa mutfağında et, bulgur, hamur işleri ve acı ön planda. Ciğer ve çiğ köfte ise Urfa’ya gittiğinizde mutlaka tatmanız gereken lezzetlerin başında. Üzerine de bölgeye has acı bir kahve olan mırrayı içmelisiniz. Şehrin şıllık tatlısı, isot çömleği, ayran çorbası, mumbar, lahmacun, bostana, kemeli tas kebap,  zingil, paliza, içli köfte, yarpuz ekşisi, yumurtalı köfte, tiritli köfte, pımpırım kavurması, balcanlı kebap, borani, elma aşı, cagala ve pakla aşı, masluka, su kabağı, sarımsak açı, kaburga gibi oldukça lezzetli ve adı gibi farklı yemekleri meşhur. Bizce hepsini olmasa da birçoğunu mutlaka denemelisiniz.  Bir de meyan şerbeti ve koruk şurubunu da içebilirsiniz.
    Yöresel yemeklerin dışında ev yemekleri yapan restoranları, fast food restoranları da görebilirsiniz. İsterseniz tost ve gözleme gibi aperatif yiyecekler de bulabilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
Şanlıurfa Merkez Otelleri 
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.text}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayı
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}}
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor