×
TR EN
Seferihisar Ne Yenilir Ne İçilir?
Seferihisar Otelleri Ne Yenir İçilir? Birbirinden lezzetli yerel restoran ve mutfakları Seferihisar Otelleri kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır

Seferihisar'da Ne Yenir, Ne İçilir?   

Seferihisar’ın mutfağı da Ege ve İzmir mutfağı ile benzer özellikler gösterir. Zeytinyağlılar, salatalar ve sebze yemekleri ön plandadır. Balık ürünleri sıkça tercih edilir.

Seferihisar’ın bazı yöresel yemeklerinde ısırgan, kenger, turpotu, hindiba kavurması gibi ot yemeklerini bulabilirsiniz. Balık ve deniz ürünlerinden ise taze mevsim balıkları, balık köftesi, buğulama, midye dolması, midye kızartması, lagos, asma yaprağında barbun, subye yumurtası güveci, sütlü balık gibi değişik lezzetleri bulabilirsiniz.

Turistik bir belde olduğundan fast food ürünleri tost, gözleme gibi aperatifler, ızgara et ve tavuk ürünleri, kebap, pide, lahmacun gibi ürünler bulabilirsiniz. İzmir’e gitmişken meşhur İzmir Boyozu’nu ve İzmir Kumru’yu mutlaka denemelisiniz. Meşhur İzmir Lokma Tatlısı’nı yiyebilirsiniz.

Köy pazarının yanıbaşında yer alan Sefertası Lokantası, Seferihisar’ın geleneksel lezzetlerini sunuyor. Kale içindeki odun fırınının mis kokan ekmekleri gerçekten çok lezzetli. Liman Meydanı’ndaki Liman Restaurant ve Akkum Caddesi’ndeki Deniz en keyifli balıkçılar. Seferihisar yolu üzerindeki Köylüm ise en doğal malzemeler hazırlanan mükellef köy kahvaltıları sunuyor.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Seferihisar Otelleri
4.4
Seferihisar
Alptekin Otel Gümüldür’ün ünlü mandalina bahçelerinin arasında 13 km. uzunluğundaki mavi bayraklı en güzel sahil...