×
TR EN
Selçuk Gezilecek Yerler

Selçuk Efes'te Nereye Gidilir?

Selçuk Efes, bugün dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biri. Antik Çağ’ın en önemli yerleşimlerinden olan Efes, pek çok tarihi kalıntıyı da günümüze kadar taşımayı başarmış.

Selçuk’a geldiğinizde öncelikle Efes Antik Kenti’ni görmelisiniz. Kentin ilk yerleşimi Cilalı Taş Devri’ne kadar uzanıyor. Kentin yeri sürekli değiştiği için, kalıntılarda oldukça geniş bir alan yayılmış. Ama bugün hepsini görebilmeniz mümkün. Ayasülük Tepesi, Artemis Tapınağı, Çukuriçi Höyüğü ve Efes Müzesi görülmesi gereken yerlerin başlıcaları. Efes Müzesi’nin içinde arastayı, hamamı, kitaplığı ve Görme Engelliler Müzesi’ni görebilirsiniz.

Dünyanın sekizinci harikası olarak belirtilen Hadrian Tapınağı’nı görebilirsiniz. Selçuk’u gezmelisiniz. Deniz kenarından ilçe merkezine ve tarihi kalıntılara kadar her yeri görebilirsiniz. Selçuk Kalesi’ne gidebilirsiniz. Yedi Uyuyanlar Mağarası’nı görebilirsiniz. St.John Kilisesi’ni ve mezarını ziyaret edebilirsiniz. Selçuklulardan günümüze ulaşan en önemli eserlerden biri olan İsa Bey Camisi’ni görebilirsiniz. Selçuk’a bağlı adı gibi şirin bir köy olan Şirince’yi görmelisiniz. Üzüm bağları, şarapları ve kıyamet senaryoları ile dünya çapında bir üne kavuşan köy, gerçekten de görülmeye değer. Priene, Milet, Didim, Teos Selçuk’tan günlük gezilerle ziyaret edilebilecek ören yerlerinden bazıları. Çamlık’taki Buharlı Tren Müzesi’ne gidebilirsiniz. Meryem Ana Kilisesi’ni ve Meryem Ana’nın evini görebilirsiniz. Cumartesileri kurulan Selçuk Pazarı yörenin zengin tarım ürünlerinin sergilendiği, görülmeye değer bir canlılık içinde bir renk cümbüşüdür. Mutlaka görmelisiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Selçuk Otelleri
4.2
Selçuk
Uygarlıkların beşiği Efes yanında çağdaş sanatın, eski Roma ve Yunan sanatıyla buluştuğu sıra dışı lüks bir otel....
4.2
Fırsat Detayı

Balayı Çiftlerine Özel
Odaya şarap ikramı
Oda süslemesi
Gül yaprakları ile süsleme
Odaya meyve sepeti ikramı

Selçuk
Selçuk ’un kalbinde, farklı medeniyetleri, binlerce yıllık tarihi ve doğayı kucaklayan mimarisiyle, alışılmışın...
Selçuk (Merkeze 500M)
Antik Efes’in yeraldığı Selçuk’un Kalbinde, tarihin dokusunu hissedeceğiniz özgün bir otel… Efes’in muhteşem kent...
Şuan Kapalı Rezervasyon
20% indirim