×
TR EN
Şirince Ne Yapılır?

Şirince'de Ne Yapılır?   

Günübirlik bir turla geldiğinizde bile rahatlıkla gezebileceğiniz bir kasaba Şirince. Ama doğasına karışmak için bir gün kalmak isteyeceksiniz. Şirince’de yürüyüşler yapıp köyün taş sokaklarını, tarihi evlerini, kilisesini, şarap mahzenlerini, çarşısını görme imkânınız da var. Şirince Köyü’nün merkezinde yer alan birçok restoran ve kafede, ünü dünyaya yayılan aramotik Şirince şarabından bavulunuza eklemek için satın alabilirsiniz.   

Ayrıca Şirince, Efes Antik Kenti, Meryemana Kilisesi ve Selçuk Kalesi’ne de çok yakın bir mevki de bulunduğundan kısa sürecek bir araba yolculuğu ile bu tarihi yerlere de kısa sürede ulaşabilirsiniz. Hadrian Tapınağı’na da gitmeyi unutmayın.   

Pamucak Plajı’na gidebilirsiniz. uzun ve tertemiz bir plaj olan Pamucak’ta denizin ve güneşin tadına doyacaksınız. İsterseniz günü birlik tekne turlarına da katılabilirsiniz.   

Şirince’nin taş sokaklarında elinizde fotoğraf makinenizi alıp kısa bir tura çıkabilirsiniz. Hem güzel kareler yakalamak hem de yöre halkıyla sohbet etmek için uygun bir fırsat olabilir.   

Selçuk merkezde vakit geçirebilirsiniz. Şirince’de bulunan tarihi kiliseleri ziyaret edebilirsiniz. Merkezdeki çay bahçesinde oturup bölgede yetişen çeşit çeşit üzümün tadına bakabilirsiniz. Bolca alışveriş yapabilirsiniz.   

Ekim ayında Şirince’de yapılan “Bağbozumu Festivali”ne katılabilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Şirince Otelleri
3.3
Şirince
İşte huzurun doruk noktası.. Gözlerinizi kapatın ve derin bir nefes alın… En son ne zaman şehir gürültüsü yerine,...
4.3
Fırsat Detayı

Balayı Çiftlerine Özel
Odaya canlı çiçek
Bir sabah odaya kahvaltı servisi
A la carte restoranlarda öncelikli rezervasyon
Mum ışında akşam yemeği
Gül yaprakları ile süsleme
Odaya meyve sepeti ikramı

Şirince
Güllü Konakları, Selçuk’un yıllardır bozulmadan kalabilmiş eski bir Rum köyü olan Şirince’de bulunuyor....
4.8
Şirince
Mübadele dönemine dayanıyor İlkan ve Üzeyir’in Şirinceli olması. Dedelerinin Selanik’teki topraklarını bırakıp kendi...