×
TR EN
Urla Ne Yapılır?

İzmir’in sakin ve şirin ilçesi Urla’da, doğayla baş başa ve dingin bir tatil hayal edenleri Urla otelleri kaliteli ve konforlu hizmetleri ile bekliyor. Tarihi ve doğal güzellikleri, denizi ve doğası ile günümüze kadar ulaşmayı başarmış.

Urla'da Ne Yapılır?
    Urla’ya geldiğinizde öncelikle sabahın ilk ışıkları ile kalkıp deniz kenarında güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Sonrasında bölgede yetişen altın sarısı zeytinyağı ve doğal otlar, sebzeler eşliğinde güzel bir kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz.
   

Gün içinde Urla merkezde gezebilir, fotoğraf çekebilir ve çarşılarda alışveriş yapabilirsiniz. Urla’da bulunan Osmanlı ve Beylikler Dönemi’nden kalan han, çeşme ve cami gibi eserleri gezebilirsiniz.
   

Urla ve çevresinde 12 adet ada bulunuyor. Dördü yerleşime açık. Karantina Adası olarak da bilinen adayı ziyaret edebilirsiniz. Burada Klezomenai Antik Kenti’nin kalıntılarını görebilirsiniz. Antik Plaj’ı görebilirsiniz. Burada denize girebilir, güneşlenebilirsiniz.
    Alman Adası olarak da bilinen Yassıada’yı ziyaret edebilirsiniz. Urla plajlarında denizin ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Gün içinde Urla’nın en meşhur yiyeceklerinden biri olan katmerin tadına bakabilirsiniz.
   

Akşam, deniz kenarında balık keyfi yapabilirsiniz. Taze mevsim balıklarının ve deniz ürünlerinin tadına doyabilirsiniz.


Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Urla Otelleri
4.5
Urla (Merkeze 2KM)
“Beliz’i Hotel bir hayal olarak başlamış. Ve her hayalde olduğu gibi, onu gerçekleştirmek için öncelikle onları...
200 TL Rezervasyon
Urla (Merkeze 4KM)
Hayallerimizle yaşadığımız dünyanın bütünleştiği bir yer…Üzüm bağları arasında saklanmış, Urla’da küçük ve romantik...