×
Lüleburgaz Otelleri


Ülkemizin Trakya topraklarında bulunan Lüleburgaz Marmara bölgesinden Avrupa’ya geçiş noktası durumundadır. Eski ve köklü bir şehir olan Kırklareli’ne bağlı bir ilçe konumundadır. Bölgenin ve yörenin önemli yerleşim alanlarından bir tanesidir ve özellikle son yıllarda gittikçe büyüyen bir ziyaretçi akını ve turist potansiyeline sahiptir. Lüleburgaz’ın uğrak ve turistik bir yer olmasında demiryolu ve üretimin katkısı büyüktür.
Lüleburgaz bölgesinin tarihine bakıldığında yazının bulunmasından önceki döneme yani tunç çağlarına kadar uzanmaktadır. Dolayısıyla bölgede önemli bir kültür birikimi bulunmaktadır. Kültür birikiminin yoğun olduğu bir yerde hem tecrübe hem bilgi bakımından oldukça güzel sunumlar bulunmaktadır. Mutfağıyla mimarisi ile doğal güzellikleriyle kendinizi tarihe götürebileceğiniz güzel bir dinlenme alanıdır. Lüleburgaz tipik bir Trakya yöresi gibi karasal iklime sahiptir. Tarımda özellikle belli ürünlerin yoğun olarak bulunduğu bir bölgedir. Trakya ve Lüleburgaz seyahatinizi, tarım ve tarıma bağlı festivallerin olduğu zamana denk getirirseniz yani ağustos ayı ve eylül aylarındaki zamanlara denk getirebilirseniz geziniz ve planlamanız daha renkli geçebilir.
Bunun dışında bile Lüleburgaz’a yılın her zamanı gidebilirsiniz. Her yaştan turist ve gezginin gidebileceği tesisleriyle ve mekânlarıyla misafirperver halkıyla ve festivalleri ile Lüleburgaz sizleri beklemektedir.
Trakya’nın Yıldız Dağları bölümü dışındaki yerleri genellikle düz yerlerdir, dolayısıyla Trakya şehirleri genellikle iyi planlanmış şehirlerdendir. Lüleburgaz da bunlardan bir tanesidir. Bölgenin en kalabalık ve en canlı yerlerinden biri Lüleburgaz’a ulaşım çok kolaydır. Şehrin ve bölgenin hemen hemen her yerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Lüleburgaz’a geldiğinizde tarih kokan bir şehir bulacaksınız. Sadece tarih değil lezzetli yemekleriyle mutfağıyla ve panoramik bir ortamı ile güzel bir zaman geçirmek sizi bekliyor. Büyük meydanlarında turlarken fotoğraf çekilmeyi ve bol bol anı paylaşmayı unutmayın.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler