×
Amasya Merkez Ne Yenilir Ne İçilir?

Amasya'da Ne Yenir, Ne İçilir?

Amasya diyince akla gelen ilk yiyecek elma. Bol bol yemeden geçmeyin. Ayrıca elma tatlısı, toyga çorbası, çılbır çorbası ve bakla dolması da diğer meşhur lezzetler.

Lezzetli elmaları ile ünü artık dünyaya yayılan Amasya’da tatmak isteyeceğiniz pek çok yöresel yemek de mevcut. Amasya’nın zengin bitki çeşitliliği mutfak kültürüne de yansımış. Yöresel yemeklerin başında lezzetli çorbalar yer alıyor: toyga çorbası, kesme ibik çorba, çatal çorba, helle çorbası gibi. Çorbaların yanında papara, cırıkda-cızlak, cilbir, bakla dolması, Amasya usulü sini su böreği, hengel, kabak kabuklu pilav, sirkeli ciğer gibi farklı ama bir o kadar da lezzetli ve sağlıklı yöresel yemekleri de tatmalısınız. Bu lezzetlerin keyfini çıkardıktan sonra sıra geldi tatlıya; yuka tatlısı, gömlek kadayıfı, zerdali gallesi, vişneli ekmek gibi tatlıları da denemeyi unutmayın.

Yöresel yemeklerin dışında şehir merkezinde pek çok yerde Türk ve dünya mutfağına özgü farklı lezzetleri bulabilirsiniz. Tavuk, et ve kebap çeşitlerinin yanı sıra fast food restoranları da mevcut.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayları
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}} TRY
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor