Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×
Antakya'da Gezilecek Yerler

Birçok kalenin bulunduğu Antakya’da Antakya Kalesi, Koz Kalesi, Payas Kalesi, Bakras Kalesi ziyaret edebileceğiniz kalelerden sadece bir kaçı. Sarıseki Şatosu’nu, Demirkapı’yı, Hz.Musa Ağacı’nı ve Hızır Aleyhisselam’ın türbesini gezebilirsiniz.

Cehennem kayıkçısı olarak biline Heron’un büstü, Seleucia Pieria Antik Kenti ve Dom Mabedi kalıntıları tarihi dokusuyla antakya’da görmenizi önerdiğimiz diğer yapılar.   

Dünyanın ilk Katolik kilisesi olan ve Hıristiyanlığın yayıldığı ilk mağara kilise St. Pierre Kilise’si mutlaka görmeniz gereken tarihi bir yapı. St. Pierre Kilisesi, dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan kilise, Antakya’nın en önemli yapılarından.    

Antakya Mozaik Müzesi, mozaikleri bakımından dünyada ikinci sırada yer alan müzede Antakya’nın tarihi zenginliklerini bir arada bulabilirsiniz. Mozaiklerin çoğu Bizans dönemine ait.   

Suriye’de doğup ülkemiz topraklarında denize dökülen Asi Nehri, güneyden kuzeye akan tek ters nehir olma özelliği ile mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerler arasında.

Editör'den Gezmek icin narlica yolunda mozaik muzesi, harbiyede şelaleler, kurtulus caddesinde kiliseler. Samanda tarafinda vakifli ermeni koyu, hidirbeyde musa agaci gezilebilir. Saint pierre kilisesini gezin, tarihi uzun çarşı ve eski Antakya sokaklarını gezin. Arkeoloji müzesini gezin, bakras kalesi de gezilebilir ve Habibi Neccar cami, harbiyede defne koruluğuna gidin. Titus tüneli de mutlaka görülmeli.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.text}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayı
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}} TRY
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor