×
İstanbul Arnavutköy Rehberi, İstanbul Arnavutköy Hakkında
Türkiye’de tatil denince ilk akla gelen bölgelerden olan İstanbul Arnavutköy Otelleri Bölgesi; doğası, tarihi, kültürü, denizi ve İstanbul Arnavutköy Otelleri Bölgesi otelleri ile konforlu tatilin adresi.

Arnavutköy:

İstanbul’un Beşiktaş’a bağlı ilçesi olan Arnavutköy, en hareketli ve en gözde semtlerinden biri. Kuruçeşme ve Bebek güzergâhı arasında kalıyor. Etiler ve Kuruçeşme arasında kalan Arnavutköy, dere yatağı boyunca kurulmuş bir semt. İlçenin kuzey tarafından Karadeniz’e kıyısı var. Ayrıca Durusu, Büyük ve Küçük Çekmece göllerinin bir kısmı ilçenin sınırları içerisinde kalır. Arnavutköy’ün karşısında ise şehrin Anadolu yakasının önemli kentleri Kandilli ve Vaniköy bulunur.
    İstanbul’da şehrin en güzel Boğaz manzarasına sahip olan, Akıntı Burnu diye bilinen yeri de Arnavutköy sınırları içerisinde yer alır. Arnavutköy’de ünlü yatların ve gezinti teknelerinin demirlediği bir liman da bulunur.
    Arnavutköy’ün tarihi yaklaşık bin yıl öncesine kadar uzanıyor. Arnavutköy beldesinin, en eski yerleşimi ise bugün Terkos (Durusu) olarak bildiğimiz kısım. Durusu Gölü’nün kenarına, Bizans döneminde inşa edilmiş olan Trikos Kalesi, o zaman savunma amacıyla kullanıyordu. Kale 1452 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedildi. Terkos Kalesi’nden, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde de bahsedilmiş.
    Yakın tarihimizde ise Terkos Gölü kıyısına 1850’li yıllarda, İstanbul’un su ihtiyacını karşılamak için bir su pompa istasyonu kurulmuş. Buradan su arıtılarak şehre verilmeye başlanmış. Bahsettiğimiz bu istasyon ile ilgili bugün, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından Su Müzesi’ne dönüştürme çalışmaları devam ediyor.
    Arnavutköy’ün adı ise belgelerde, 1850’li yıllardan sonra geçmeye başlıyor. Belde ismini, daha önce burada yaşamış bir Arnavut’tan almış. Daha çok Arnavutların yaşadığı bölgenin, nüfusu 1923 yılında yapılan Nüfus Mübadelesi ile farklılaşmaya başlamış. Başlarda Rumlar çoğunluktayken, zamanla Türklerin sayısı daha da artmış. Bugün ise Arnavutköy, gerek nüfusu gerekse de yüzölçümü ile İstanbul’un dördüncü büyük ilçesidir. 2016 yılında açılması planlanan havaalanı ile ilçenin daha da büyümesi ve gelişmesi planlanıyor.
    Arnavutköy otelleri ise genellikle şehir oteli şeklinde hizmet veren ve oda kahvaltı çalışan işletmeler. Çoğu Arnavutköy otelinin harika bir İstanbul ve deniz, Boğaz manzarası var. Arnavutköy otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar. Bazı Arnavutköy butik otelleri ise eskiden kalma konakların restore edilerek otele dönüştürülmesi ile hizmete açılmış. Şehir ve ilçe merkezine oldukça yakın konumdalar. Konakladığınız Arnavutköy otelinden merkezi pek çok noktaya, alışveriş merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
    Arnavutköy otellerinin restoranlarında ise gerek Türk gerekse de Dünya mutfağına özgü lezzetleri bulabilirsiniz. Boğaz’a karşı güzel bir akşam yemeği yemek iyi bir deneyim olacaktır.
    Arnavutköy otel fiyatları ise genellikle uygun seçenekler sunuyor misafirlerine. Yılın her dönemi açık oldukları için genellikle mevsimsel fiyat farklılıkları görülmüyor. Arnavutköy otel fiyatları genellikle tesisin kalitesine ve sunulan hizmete göre değişiyor. Ama hangi Arnavutköy otelinde konaklarsanız konaklayın bütçenize uygun bir seçenek bulabilirsiniz. Sitemizi inceleyerek Arnavutköy otel fiyatları, Arnavutköy otelleri, uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayları
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}} TRY
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor