×
Artvin'de Gezilecek Yerler

Bu kadar zengin doğal ve tarihi güzelliği barındıran, muhteşem Karadeniz şehri Artvin’de gezip görmeniz gereken pek çok yer var. Dolayısıyla kısa bir tatil size yetmeyebilir. Öncelikle işe Artvin’in kalelerinden başlamalısınız. Artvin’de yüzyıllar öncesinden gelen mimarileri ile Artvin (Livana) Kalesi, Şavşat Kalesi, Ardanuç (Gevhernik) Kalesi ve Ferhatlı Kalesini görmelisiniz.

Artvin’de çok sayıda milli park ve koruma altına alınan milli park mevcut. Buraları da gezebilirsiniz. Sahara-Karagöl Milli Parkı, Hatila Vadisi Milli Parkı, Maçahel-Gorgit Tabiat Parkı ve Koruma Alanı’nı bunlardan sadece birkaçı. Kaçkar Dağları’nın eteklerinde bulunan yaylaları ve daha pek çok yaylayı görebilirsiniz. Bilbilan, Sahara yaylaları, Kaçkar Dağları Turizm Merkezi, Arsiyan ve Mersivan yaylaları kentin en bilinen yeşil cennetlerinden.

Eğer uygun zamandaysanız bu yaylalarda düzenlenen çeşitli festivallere de tanık olabilirsiniz. Kente geldiğinizde görmeniz gereken en önemli yer de Çoruh Nehri. Nehrin sert akan suları ile nehirde yapılan rafting keyfi unutamayacağınız bir deneyim olacak. Doğal güzelliklerin yanında kentte çok sayıda tarihi cami, kilise ve köprü de mevcut. Buraları gezebilir ve tarihin izlerine tanıklık edebilirsiniz. Ortacalar Merkez Camii, Kocabey Camii, İskender Paşa Camisi ve Türbesi, Hamamlı Manastır Kilisesi, Porta Manastır Kilisesi ve Köprülü Kilise eserlerden bazısı. Müze severler de kent merkezinde bulunan Artvin müzelerini gezebilir, çarşıdan hediyelik alışveriş yapabilirler.

Artvin Gezi ve Konaklama Rehberi yazımız için tıklayın.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler