×
Bafa Gölü Gezilecek Yerler

Bafa Gölü’nün çevresi tamamen doğal güzelliklerle dolu. İsterseniz göl kenarında ya da ormanlık alanlarda doğayı keşif yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Ancak eğer ben tarihle dolu vakitler geçirmek istiyorum, derseniz işte size önerilerimiz…   

Herakleia Antik Kenti kalıntılarını görmek için, Kapkırı köyüne gidebilirsiniz. Çünkü M.Ö. 7. yüzyıla ait kentin kalıntıları bugün, köyün sınırları içerisinde kalmış. Antik kentin sınırları içerisinde Athena Tapınağı, tiyatro, agora, konsey binası ve Endymion Tapınağı yer alıyor.    

Bunların dışında Bafa Gölü’nde yer alan irili ufaklı adacıklarda ve Latmos Dağı’nın kayalıklarında bulunan manastırları da görebilirsiniz. Buralar Bizans döneminde keşişlerin sığınağı olarak kullanılan yerlerdir. Yapılan kazı çalışmaları sonucunda bölgede 13 tane manastır olduğu biliniyor.   

Ayrıca eğer tarihin yanında biraz da gizem dolu şeyleri seviyorsanız, Bafa Gölü ve civarında bulunan prehistorik mağaralar tam size göre gezi alanları. Manastırlar gibi, yine keşişlere ev sahipliği yapmış olan mağaraların içerisinde kaya resimleri de bulunuyor.   

Doğal güzelliklere tanıklık etmek için ise tabiat parkı ilan edilen göl çevresini ve Menderes Milli Parkı’nı da gezebilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler