×
Beypazarı'nda Gezilecek Yerler

Beypazarı’na geldiğinizde her şeyden önce sokaklarında şöyle bir yürüyüş yapmalı ve tarihin izlerine tanıklık etmelisiniz. İsterseniz Beypazarı çarşısında gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Güneydoğu’dan sonra bir de Beypazarı’nda tanık olacağınız telkari sanatını ve telkari ustalarını yakından görmek ve izlemek isterseniz Gümüşçüler Çarşısı’na uğrayabilirsiniz.
Eğer kuş gözlemciliğine meraklıysanız İnözü Vadisi’ne gidebilirsiniz. Türkiye’nin sayılı kuş gözlem alanlarından biri İnözü Vadisi. Vadide pek çok kuş ve kelebek türü yaşıyor. Doğal sit alanı olarak koruma altına alınan bölgede ayrıca çok sayıda bağ evi ve Beypazarı evlerini de görebilirsiniz. İsterseniz tarihi kalıntıları ve mağaraları da görebilirsiniz burada.
Bunların dışında Beypazarı’nda yaylalara da çıkabilirsiniz. Tertemiz ve serin bir hava için Eğriova Yaylası’na gidebilir ve yeşillikler içinde bir gün geçirebilirsiniz. Burada isterseniz piknik yapabilir isterseniz de balık tutabilirsiniz.
19. yüzyılda yapılan Osmanlı konaklarından biri olan Abbaszade Konağı ise Beypazarı’na geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken tarihi yapılardan biri. Konak, belediye tarafından restore edilerek “Yaşayan Müze” olarak hizmete açılmış. Bu konağı gezdiğinizde Beypazarı’na dair kültüründen tarihine ve yöresel kıyafetlerine kadar pek çok şeyi görüyorsunuz.
Bunların dışında Beypazarı’nda çok sayıda cami ve tarihi eser bulunuyor. İncili Camii, Akşemsettin Camii, Suluhan Kervansarayı, Sultan Alaaddin Paşa Camii, Paşa Hamamı, Boğazkesen Kümbeti, Yediler Türbesi, Osman Gazi’nin dedesi Gazi Gündüzalp’in mezarı ve türbesi, İvaz Dede Türbesi gibi pek çok tarihi ve dini özellikli mekânları gezebilirsiniz.
İsterseniz Beypazarı’nın kaplıcalarını ve yaylalarını görebilirsiniz. Pek çok müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Doğa Evi, Yaşayan Müze, Kent Tarihi Müzesi, Cahide Gürsoy Müze Evi gibi pek çok yeri ziyaret edebilirsiniz. Kapullu Kaplıcalarına, Dutlu- Tahtalı Kaplıca ve İçmelerine gidebilirsiniz. Beypazarı’nın tüm güzelliklerini bir arada görmek için ise Hıdırlık Tepesi’ne gidebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler