×

Bozcaada

Geniş alanlara yayılmış bağları, arnavut kaldırımlı dar sokakları, her birine rangarenk çiçekler dolanmış evleri, mis gibi eşsiz denizi, rüzgar gülleri,her mevsimin güzeli: Türkiye’nin en büyük 3. adası Bozcaada


Geyikli’den kalkan araba vapuruyla Ege’nin masmavi suları eşliğinde yapılan 6 kilometrelik yolculuktan sonra size kucağını kocaman açıyor ada. Bembeyaz evlerin yanyana sıralandığı sokaklarından yürüyerek veya bisikletle gezinebilir ardından meşhur Ayazma Plajı’nda altın sarısı kumların üzerinde kendinizi güneşe bırakabilirsiniz. Güneşin tadını bol bol çıkarmanın ardından kendizi hemen bir bağa atın ve ağzınıza layık şaraplardan seçip doğru rüzgar güllerine yönelin..güneşi hak ettiği gibi uğurlamaya!

Sıra akşam yemeğine gelince :

Yakamoz Restoran: Birbirinden leziz balık mezelerini denemek isteyenlere Yakamoz Restoran çok çeşitli alternatifler sunuyor. Levrek marineden kalamar kokoreçe, balık pastırmasından balık köftesine, lakerdadan ot salatalarına kadar yalnızca burada bulabileceğiniz birçok balık mezesi mevcut.

Maya Restoran: Kahvaltı ve akşam yemeklerinde hizmet veren restorana uğramadan bir gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Teras Ali Baba: Ayazma Plajı’nda bulunan restoranda çiğ böreklerinden gözlemeye leziz Ege mezelerinden et ve balık çeşitlerine zengin bir menüye sahip.

Gezelim-Görelim derseniz:

Bozcaada’da Rumların ibadetine açık tek kilisesi Meryem Ana Kilisesiadanın girişinde tüm heybetiyle sizleri selamlayan Fatih Sultan Mehmet döneminde inşa edilmiş Bozcaada Kalesi, günbatımında Göztepe(adanın en yüksek noktası) ve Rüzgar Gülleri, Bozcaada’nın olmazsa olmazı şarap fabrikaları, günübirlik gezilerle gidebeleceğiniz Gökçeada.

Konaklama: Bozcaada’nın tarihi ve doğal yapısına uygun sizi sımsıcak ağırlayacak oteller… Bozcaada Otelleri

Akvaryum Otel - Bozcaada


Aral Eko Tatil Çiftliği - Bozcaada

Latife Hanım Konağı / Bozcaada

Nar AdaEvi / Bozcaada


Bağbadem Tatil Evi / Bozcaada