Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×

Bugünkü Adıyla Alibey Adası

Bugünkü adıyla Alibey, en bilinen adıyla ise Cunda Adası, Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı bir tatil beldesi. Adını aldığı Ali Bey ise, Kurtuluş Savaşı sırasında Ayvalık’ta düşmana kurşunu atan ilk askerimiz.

Cumbalı, Rumlardan kalma sarımsak taşından yapılma eski evleri, taş sokakları ve Arnavut kaldırımları, küçük hediyelik eşya dükkânları, deniz kenarındaki balık restoranları ile şirin bir tatil beldesi Cunda. İstanbul, Bursa gibi büyükşehirlere yakınlığı dolayısıyla hafta sonu için bile rahatlıkla gelinebilecek bir noktada. Keyifli bir tatil hayal edenler için Cunda Adası bulunmaz bir fırsat…

Denizi, otelleri, restoranları, çarşısı ve tarihi ile size güzel bir tatil keyfi vaat ediyor. Gündüzleri denizinde serinleyip taş sokaklarında dolaştığınız Cunda’da, akşamları çarşıyı gezip rakı balık keyfi yapabilirsiniz. Cunda Adası’nda, gelen yerli ve yabancı turistler için pek çok farklı konaklama imkânı var. Öyle lüks ve çok katlı oteller bulmanız pek mümkün değil; ama Cunda Adası’ndaki küçük ve butik oteller, pansiyonlar size konforlu bir tatil için olması gerekenleri fazlası ile sunuyor.

Cunda Adası otellerinin birçoğu, Rumlardan kalan eski evlerin restore edilmesi ile otele dönüştürülmüş yapılar. Oteller, restore edilirken de Cunda’nın tarihine ve mimarisine sadık kalınmış. Cunda Adası otellerinin işletmecileri, aynı zamanda ada halkından ve otelin sahipleri oldukları için misafirlere sunulan hizmet de oldukça kaliteli ve samimi. Genellikle adanın merkezinde ya da adaya girdiğiniz yolun üzerinde konumlanmış olan Cunda Adası butik otelleri, oda kahvaltı şeklinde hizmet veriyorlar. Mis gibi deniz kokusuyla uyandığınız otelinizde, sabah kahvaltısında yöreye özgü tatları ve altın sarısı zeytinyağını gördüğünüzde şaşırmayın.

Birçoğu yılın her döneminde hizmet veren Cunda Adası butik otelleri, yaz sezonunu genellikle mayıs ayı başlarında açıyorlar ve sezon neredeyse ekim ayı sonuna kadar devam ediyor. Eğer siz de tatilinizi yazın geçirmek için plan yaptıysanız, erkenden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Yaz döneminde çok yoğun hizmet veren Cunda Adası otellerinde yer bulamayabilirsiniz. Her bütçeye ve zevke hitap eden Cunda Adası otellerini ve uygun fiyat seçeneklerini incelemek, rezervasyon yaptırmak için sitemize göz atabilirsiniz.